Kadınlar Kendini Güzel Buluyor

Kadınlar çoğu zaman mütevazi davranır ve kendilerini pek beğenmediklerini söylerler. Yapılan araştırmalar, kadınların kendilerini mütevazilikten değil de gerçekten güzel bulduklarını ortaya çıkardı.

Küresel Güzellik Endeksi raporu, 11 ülkeden 11 binin üzerinde kadınla yapılan görüşmeler sonucunda ortaya çarpıcı sonuçlar çıkardı.

Amsterdam’da gerçekleşen Güzellik Zirvesi’nde açıklanan raporun en şaşırtıcı sonucu ise, ülkeler arasındaki güzellik algısının ve alışkanlıklarının ne kadar farklı olduğunu ortaya koyması oldu. Örneğin katılımcıların yüzde 67’si herkesin güzellik anlayışının farklı olduğunu söylerken, yüzde 70’i evrensel bir güzellik tanımı yapılamayacağını ifade ediyor.

Geçen yıla oranla kadınlarda özgüvenin arttığı gözlenen raporda, katılımcıların yüzde 57’si kendini ‘güzel’ olarak tanımlıyor. Dünyada kadınların kendini güzel bulduğu ülkeler sıralamasında yüzde 94 ile Hindistan ilk sırada. İkinci sırada Türkiye ve ardından; Rusya, Çin, ABD, Almanya ve Güney Kore geliyor. Araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de kadınların yüzde 89’u kendini güzel buluyor.

kadinguzelligi_02 kadinguzelligi_03 kadinguzelligi_04


Önerilen yazılar