MAKALE

Kahvaltıya Farklı Bir Dokunuş Katan Mekanlar

Kahvaltıya Farklı Bir Dokunuş Katan Mekanlar

Biri Moda’dan biri Arnavutköy’den iki yenilikçi kahvaltı mekanıyla tanışmaya ne dersiniz? Prömiyerini yeni yapan iddialı bir tiyatro eseri de İlker Topdemir’in bu haftaki önerileri arasında.

Arnavutköy İstanbul’un en sevdiğim semtlerinden biri. Hala mahalle hayatı dokusuna ve ahşap evlere rastlayabileceğiniz bir yer. Son iki senedir yeni açılan ufak kafeleri ve mekanları ile eskiyle birlikte yeniyi de kucaklayan bir mahalle. Kahvaltı için gün boyu açık olan A Bit of Eggo adlı restoran, çeşit çeşit organik yumurtalar ve kahvaltılıklar ile dolu. Menüde ayrıca tatlılar, hamburgerler ve salata çeşitleri de bulunuyor. Mayalı ekmekleri ve kendi yaptıkları kruvasanları ile çok keyifli bir mekan.

Brekkie Croissant & Cookie Pazartesi hariç haftanın her günü sabah 9 ile akşam 7 arası hizmet veriyor. Uzun süredir yemediğim kadar kaliteli bir kahvaltısı, tatlıları, kruvasanları ve daha birçok leziz çeşidi var. Mekan tam Kadıköy ile Moda arasında bulunuyor. Kendisi ufak ama menüsü çok geniş. Kendi yarattıkları konsept sandviçler ve menüler tam Instagram’da paylaşmalık. Yolu Moda taraflarına düşenlerin kesinlikle uğramasını öneriyorum. Ayrıca mekanın yaz günleri için dışarıda da masaları bulunuyor.

Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu’nun sahneye aldığı Don Kişot’um Ben, Baba Sahne Kadıköy’de perdelerini açtı. Oyunu ilk seyreden şanslı izleyicilerden biri olarak hepinize mutlaka gitmenizi öneririm. Eseri, yönetmeni Emrah Ören ve arkasındaki büyük ekibin performans gösterdiği 130 dakika boyunca, heyecanınızı hiç kaybetmeden seyredeceksiniz. Biraz güldüren biraz düşündüren bu oyunda dakikaların nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Şarkıları ve danslarından en ince detayına kadar sevgiyle yapıldığını gördüğünüz oyunun çoğu gösterimi şimdiden dolmaya başladı. Bu yüzden bilet alma konusunda elinizi çabuk tutun derim.

Yazar: İlker Topdemir

Instagram: ilkertopdemir

Email: ilkertopdemir@gmail.com


Önerilen yazılar