Kalorilerinizden Bir Saatte Kurtulun!

Belli bir sistem oturtmadan kilo vermek zor. Ya gerçek bir diyet uygulamanız ya da sıkı spor yapmanız gerekiyor. Bununla birlikte bazı egzersizlerle kısa süre içinde kalorilerden kurtulmak da mümkün…

Kalori yakmak için çeşit çeşit egzersiz biçimi var. Tabii bu noktada en önemlisi, bedeninize ve yaşam biçiminize en uygun sporu bulmak. Bununla birlikte bazı egzersizleri yaparak, sadece bir saat gibi kısa bir sürede kalorilerinizin bir kısmından kurtulabilirsiniz. İşte hızla kalori yakmak isteyenler için alternatif yollar…

Hatha Yoga / Saatte 228 Kalori

Sahip olduğu pozlar bakımından vücudunuzun birçok bölgesini çalıştıran ve bedeninizi epey zorlayan bir yoga çeşidi Hatha. Saatte 228 kalori yakmanızı sağlıyor.

Hatha Yoga

Hatha Yoga

Yavaş Yürüyüş / Saatte 255 Kalori

Kim der ki yavaş yürümek kalori yaktırır diye. Tempolu ve düzenli olarak yürüyüş yaptığınızda, saatte 255 kalori yakmanız mümkün.

Yavaş Yürüyüş

Yavaş Yürüyüş

Tırmanış / Saatte 546 Kalori

Sizi yürüyüşe göre biraz daha zorlayacak alternatif bir spor arıyorsanız, tırmanış yaparak saatte 546 kalori yakabilirsiniz. Yalnız dikkat edin, doğru ayakkabı ve kıyafet seçimi burada çok önemli.

Tırmanış

Tırmanış

Yüzmek / Saatte 892 Kalori

Tüm bedeni çalıştıran sporlardan biri de yüzme. Üstelik hem rahatlıyor hem de saatte tam 892 kalori yakabiliyorsunuz.

Yüzmek

Yüzmek

İp Atlamak / Saatte 1.074 Kalori

En çok kalori yakabileceğiniz egzersizlerden biri de ip atlamak. Gördüğünüz gibi oldukça basit bir aktivite. Üstelik hiç farkında olmadan saatte 1.074 kalori yakabilirsiniz.

İp Atlamak

İp Atlamak


Önerilen yazılar