Karşı Kıyının Yıldızları

Yunan Adaları’nın doğal ve minimal mimarileriyle büyüleyen en yeni ve en lüks otelleri…

Yunan Adaları’nın eşsiz cazibesini, hem son derece doğal hem modernize edilmiş tasarımlarıyla konuklarına yaşatan en yeni dört otele göz atmaya ne dersiniz?

Kalesma

Yunanca’da davetkar anlamına gelen Kalesma kelimesini kendine isim olarak seçmiş bu modern butik otel isminin hakkını veriyor. Mikonos’ta, Ege Denizi’ne bakan Kalesma’da sadece 25 adet villa ve suit bulunuyor. Ödüllü ekip tarafından tasarlanan otel Yunan karakterine modern bir dokunuş yapıyor. Otelin konukları, turistik adanın hareketliliğinden uzakta, sakin bir sığınakta kaldıklarını hissedebiliyor. Her villanın kendine özel, açık havuzu da bu hissi destekliyor. Pere Ubu adlı restoran, yenilikçi, deniz ürünleri odaklı bir menü sunuyor. Ayrıca odada spa uygulamaları hizmeti de Kalesma’nın ayrıcalıkları arasında yer alıyor.

Cali

Yine Mikonos’un tenha bölgelerinden birinde, bu kez Kalafati Plajı’na bakan yamaçta açılan bu ultra lüks 40 villalık tesisin sunduğu olanaklar arasında, 110 metrelik bir sonsuzluk havuzu, spor salonu, şef Lefteris Lazarou’nun yönetimindeki özel restoran, yerel olarak yetiştirilen ve kaynaklı malzemelerle hazırlanan Akdeniz esintili yemekler, bir suşi bar, havuz bar ile istek üzerine hazırlanan yat ve lüks tekne gezileri gibi ayrıcalıklı deneyimler yer alıyor. Otelin en dikkat çekicisi ise iki katlı Villa Calliope. Bu özel villada her biri kendi havuzuna, özel asansöre ve 360 derecelik manzaralı teraslara sahip yatak odaları bulunuyor.

Casa Cook Samos

Türkiye kıyılarına çok yakın olan Samos adasındaki bu yeni otel, tarihi Pythagorion köyünün yakınında bulunuyor. Klasik çift kişilik süitlerden özel bir villaya kadar değişen oda tiplerinin hepsi, rafine edilmemiş toprak tonları, pürüzsüz mozaik ve beton zeminlerle dekore edilmiş, modern ve minimalist bir havaya sahip. Otelde altı yüzme havuzu, yoga evi, wellness merkezi ve Beach House adlı deniz manzaralı restoran bir restoran bulunuyor. Bu restoranın tasarımının odak noktasında ise Yunanca “arkadaşlarla buluşup harika vakit geçirmek” olarak tercüme edilebilecek paréa kavramı yer alıyor.

The Rooster

Ünlü seyahat dergilerinde “2022’nin en heyecan verici otel açılışları” arasında gösterilen The Rooster, küçük ve daha popüler adalara göre bakir kalmış Antiparos’un konaklama seçeneklerine lüks bir katkı yapıyor. Tesiste, her biri geniş alanlara, özel bahçelere, küçük bir yüzme havuzuna, güneşlenme teraslarına ve açık duşa sahip dört farklı yerleşim planına sahip 17 ayrı villa mevcut. İç mekanların dekorasyonu çevredeki manzaranın bakir doğal güzelliğinden ve rustik cazibesinden ilham almış. The Restaurant’ta çevrede yetiştirilen malzemelerle geleneksel ve yöresel tarifler sunuluyor. House of Healing adlı spa merkezinde ise konuklar, ses şifası, kutsal gong banyosu törenleri ve geleneksel bir Yunan ateşle kutlama töreni dahil olmak üzere çeşitli ritüellerin keyfini çıkarabiliyor.


Önerilen yazılar