Kaşta Moda Yoktur!

Kaşta moda diye bir şey neden olmamalı? Özge Özel bu ayki yazısında kaş trendlerinin neden yanlış olduğunu ve doğru kaş modelinin nasıl olması gerektiğini açıklıyor.

Merhaba! Bu başlığı görünce herkesin yazıyı merakla okumaya başladığını görür gibiyim. Aslında bu, yani kaş modası, doğru bilinen çok büyük bir yanlış. Doğru olan, kişinin yüz şekline ve kaşının yapısına uygun kaş modelini yapabilmek. Diğer bir seçenek ise, kaşınıza kalıcı makyaj yaptırmadan önce onu vitaminlerle beslemek. Buradaki amaç, kaşınızı genç kızlığınızdaki gibi gür hale getirerek yüzünüze uygun bir form elde etmek ve maksimum doğallığı yakalamak.

Örneğin son yıllarda ortaya çıkan düz kaş modası herkese yakışabilecek bir tarz değil. Kişinin kaşı ve yüz şekli buna müsait olmasa bile bu model, sadece moda diye, hiç doğal olmayan tekniklerle yapılmaya çalışılıyor ve ortaya çok üzücü sonuçlar çıkıyor.

Dediğim gibi, esas olan kişiyi yorgun gösteren o görüntüden kurtarıp, kaşlardaki düşüklüğü yok etmek ve iki kaş arasındaki farklılıkları minimalize etmek. O zaman, sizin için mükemmel kaş modeline sahip olacaksınız! Kimse yapay durmayan bu görüntüyü anlamayacak, hatta eşiniz bile… İşte bu asla modası geçmeyecek bir model.

Ne demiştik; kaşta moda yoktur, yüz şeklinize ve size yakışan kaş modeli vardır.

Yazar: Özge Özel


Önerilen yazılar