MAKALE

Kendi Jaguar’ınızı Kendiniz Tasarlayın

Kendi Jaguar’ınızı Kendiniz Tasarlayın

Paris’in tarihi oteli, misafirlerine kendi vintage Jaguar’larını bu işin ustalarından biriyle birlikte kişiselleştirme şansını sunuyor.

Paris’in en ünlü ve lüks bulvarı Champs Elysées’de bulunan Hôtel de Crillon, misafirlerini tarihin görkemiyle süslü binasının altın renkli dokunuşlara sahip ihtişamlı dekorasyonuyla ağırlıyor. 2013 yazında iç mimar Tristan Auer tarafından dört yıl sürecek bir yenilenme dönemine giren tarihi otel, iki yıl önce hem modern hem de gösterişli 124 odasıyla kapısını yeniden konuklarına açtıktan sonra Auer’le yeni bir iş birliğine daha girdi.

Üyesi olduğu Rosewood lüks oteller zincirinin ayrıcalıklı müşterilerine sunduğu deneyim tatilleri koleksiyonunun en özel paketlerinden biri olarak Hôtel de Crillon misafirlerine Tristan Auer’le birlikte bir vintage Jaugar E-Type tasarlama imkanını veriyor.

2020’de gerçekleşecek bu benzersiz konaklama deneyiminin şanslı konukları, sürdürdüğü diğer projelerinin yanı sıra yıllardır otomobillere de tutku duyan Auer’le üstü açık bir Jaguar E-Type’ı kişiselleştirmenin yanında, tasarladıkları bu özel otomobille, her yıl Paris’in kuzeyinde düzenlenen bir özel otomobil koleksiyoner etkinliği Concours d’Elegance Chantilly Arts & Elegance’a da katılma olanağı bulacaklar.

Ünlü Fransız tasarımcıya göre otomobiller “duygusal ve büyüleyici bir şey oluşturmak için birer tuval”. Auer’in ilk vintage otomobil projesi, şu an Hôtel de Crillon’a ait olan 1973 yapımı bir Citroen DS’ti. Aracın orijinal tasarımını koruyan Auer, özel yeteneklerini kullanarak Ctiroen’in içini lüks kaşmirler ve derilerle donattı. Tasarımcı ayrıca, 20. yüzyıl ortalarında üretilmiş bir Jaguar XK120 için de özel bir iç tasarım yaptı.

Loro Piana Interiors’ın da dahil olarak muhteşem kumaşlarıyla katkı yapacağı bu kabin tasarımı projesi için Auer, her bir müşterinin hayat tarzını, stilini, hobilerini ve karakterini merkeze alarak, onu tamamlayacak bir otomobil tasarımına imza atacağını söylüyor. Çünkü Auer’e göre bir otomobilin kabinini tasarlamak tıpkı bespoke bir ev tasarlarkenki gibi, sahibinin tarzını ifade etmek için mükemmel bir fırsat.

Klasik otomobil tutkunlarının hayallerinin bile ötesine geçebilecek bu eşsiz deneyim ayrıca, otelin signature süitinde iki gece konaklama, otelin La Cave adlı restoranında on iki kişilik, dışarıya kapalı bir akşam yemeği ve Auer tarafından özelleştirilen vintage Citroën DS’de tasarımcıyla birlikte yapılacak bir Paris turunu kapsıyor.


Önerilen yazılar