MAKALE

Keşif Zamanı: Dünyanın Büyülü Güzellikleri

Keşif Zamanı: Dünyanın Büyülü Güzellikleri

Uçak mezarlıklarından, doğa harikası mağaralara ve göllere dünyanın sıradışı güzelliklerini keşfetmeye hazır olun. 

Seyahat listenizde gezilip görülecek pek çok yer olduğundan eminiz. Fakat dünyada bazı yerler var ki ulaşmak çok kolay olmasa da görür görmez derinden etkileneceğiniz ve asla aklınızdan çıkaramayacağınız… İşte bir sonraki gezi planınızı yapmadan önce haberdar olmanız gereken dünyanın en sıradışı yerleri

Uçak Mezarlığı – Arizona

Arizona’da çölün ortasındaki bu ıssız mekan, görüp görebileceğiniz en ilginç manzaraya sahip. ABD hava kuvvetlerinde görevini tamamlayan B-52 bombardıman uçaklarının yattığı bu alanın seçilmesinin sebebi ise, nemsiz ortamın metaldeki bozulmayı geciktirmesi.

Uçak Mezarlığı - Arizona

Uçak Mezarlığı – Arizona

Uyuni Tuz Gölü – Bolivya

Dünyanın en büyük kurumuş tuz gölüne ev sahipliği yapan Bolivya, her yıl bu nedenle binlerce ziyaretçiyi kendisine çekiyor. Yağmur yağdığında dev bir aynaya benzeyen görüntüsüyle gören herkesi kendisine hayran bırakan Uyuni Tuz Gölü, 3.653 m yükseklikte bulunuyor.

Antelope Kanyonu – ABD

Yağmur sularının binlerce yıldır kayaları şekillendirmesiyle bu eşsiz görünümüne kavuşmuş olan Antelope Kanyonu, gerçekten de ‘’Bunlar gerçek mi?’’ dedirtecek olağanüstü bir manzaraya sahip.

Glowworms Mağarası – Yeni Zelenda

Yeni Zelenda’da bulunan bu mağara, adından da anlaşılacağı gibi büyüsünü karanlıkta parlayarak avlarını üzerine çeken Yeni Zelanda’ya özgü, sivrisinek boyutunu geçmeyen böceklerin saçtığı ışıktan alıyor. Hiçbir şekilde güneş ışığı almayan mağara, doğal ışıklarla aydınlanıyor. Waitomo’da yapacağınız tekne turu ile bu güzelliklere tanık olabilirsiniz.

Moraine Lake – Kanada

Kanada’daki Banff Milli Parkı’nda buzullarla beslenen Moraine Gölü, muhteşem dağ manzarasının yanısıra geceleri suya düşen yıldız yansımalarıyla, asla unutamayacağınız muhteşem bir doğal güzelliğe sahip.


Önerilen yazılar