Kıpkırmızı Bir Yılbaşı

Yeni yıla Giambattista Valli’nin capcanlı kırmızılarının uğuruyla girin.

Yılbaşı partisi planlarınız hazırsa şimdi bu partiye ne giyeceğinizi düşünmenin tam zamanı. Yılbaşı gecesi dendiğinde akla gelen ilk iki stil pırıltılı kıyafetler ve elbette kırmızılar. Eğer tercihiniz kırmızıdan yana olacaksa, ünlü hazır giyim markası H&M ile couture dokunuşlu iş birliği gerçekleştiren modacı Giambattista Valli’nin göz kamaştıran kırmızılarından ilham alabilirsiniz.

 

Moschino, Karl Lagerfeld, Balmain gibi, podyumun lider isimleriyle 15 yıldır iş birliği yapan H&M’in bu seneki seçimi Giambattista Valli oldu. Yaz başında ön tanıtımı yapılan Giambattista Valli x H&M koleksiyonu, H&M’in şu ana dek yarattığı en couture karakterli koleksiyon.

Koleksiyonun defilesiyse geçtiğimiz haftalarda Roma’nın tarihi mekanlarından Palazzo Doria Pamphilj’de gerçekleşti. Koleksiyonun ihtişamı ile mekanınki bir araya geldiğindeyse ortaya başyapıt niteliğinde bir defile çıktı.

Her şeyden önce bir terzi olan Giambattista Valli, H&M iş birliğindeki bu koleksiyonda da bu niteliğinden ödün vermedi ve tüm tasarımlarına imzası olan hacimli tüller, fırfırlar, karmaşık boncuk işleri, işlemeler, belin vurgulanması, inci küpeler gibi detaylara yer verdi. Kreasyonlarının kalitesi hakkında son derece yüksek standartları olan Valli, H&M’in de aynı etkiyi yarattığını ve artık modacının imzası haline gelmiş çok katlı tül elbiseler de dahil olmak üzere her şeyi kusursuz bir şekilde ortaya çıkardıklarını düşünüyor.

Hem kadınlar hem de erkekler için tasarımlar içeren Giambattista Valli x H&M koleksiyonunda en göze çarpanlar capcanlı bir kırmızı ile tasarlanan elbiseler. Ancak koleksiyonda gündüz de giyilebilecek punk esintili pantolonlar ve botlar, bol kesim sweatshirt’ler ve kapüşonlu kıyafetler de bulunuyor.

Kendall Jenner’ın açtığı defilede yılbaşı gecesi stilinize ilham verecek elbiseler yalnızca kırmızı olanlarla sınırlı değil. Daha klasik bir tarzı tercih edenler için ışıltılarla süslü siyahlar, gizemli siyah tüller, romantik pasteller ve bohem çiçek desenleri de yer alıyor.

Eğer ‘casual’ bir yılbaşı planlıyorsanız Valli’nin şatafatlı tül elbiseleri yerine kırmızı detaylı kombinlerini tercih edebilir ya da koleksiyonda bulunan tatlı su incisinden yapılmış kolyeler, bilezikler ve küpeler gibi aksuesuarlarla görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.

Koleksiyonda cesur Valli erkeklerine yönelik tasarımlar da bulunuyor. Erkek giyim koleksiyonunun büyük çoğunluğu Valli’nin kendi kişisel gardırobundaki parçalardan ilham alıyor. Desenlerde, modacının evinde asılı tablolardan alınmış ve tüm yazılarında imzası gibi kullandığı sevgi kelimesi kendi el yazısıyla tişörtlerin, kapüşonlu üstlerin ve aksesuarların üzerine basılmış. Aslında her parçayı kadınlar ve erkekler arasında takas edilebilecek şekilde tasarladığını söyleyen Valli, erkeklere yönelik tasarladığı parçalarda hayvan ve çiçek desenleri ile payetlere ve transparan parçalara da yer vermiş.


Önerilen yazılar