MAKALE

Bu Kış Çantalar Göz Alacak

Bu Kış Çantalar Göz Alacak

Dev logolar, geometrik formlar ve ilginç materyaller… Bu kış sezonunun trend çantaları sıkıcı olmaktan çok ama çok uzak!

Çanta kıyafetinizi tamamlayan en önemli aksesuarlaran biri. Çanta seçimi yaparken genellikle yıllar boyu modası geçmeyecek ve aynı zamanda kalitesini de koruyacak klasik modeller ağır basar. Ancak bu kış sezonu için podyumlarda kendini gösteren çanta modelleri klasik olmaktan çok uzak, çok ilginç ve rengarenk.

Bu kış biraz eğlenmek ve tarzınıza farklı bir dokunuş katmak istiyorsanuz sezonun öne çıkan altı çanta trendine mutlaka göz atın.

Sıra Dışı Saplar

Özellikle gümüş ve altın renkli zincir saplar başta olmak üzere, bu sezon çanta sapları çok yaratıcı. Zincirlerden daha gösterişli olansa kuşkusuz tüylerle süslenmiş çanta sapları. Bu sezon trend olan sapların bazıları da materyalleriyle değil tasarımlarıyla öne çıkıyor. Kemer gibi hatta kolye gibi takılabilen çantalar ve birbirileriyle saplarından bağlanmış, farklı boyutlardaki birkaç çantayı aynı anda kullanmak da çok moda.

Yumuşacık Tüyler

Yumuşacık tüylü kürklerle kaplı çantalar belki de bu sezonun en eğlenceli çanta trendi. Özellikle neon renkli ve kocaman olanlar çok çocuksu ve dikkat çekici duruyor. Yine tüylerle kaplı daha minik gece çantaları da daha asil bir tarzı dışa vuruyor.

 

Geometrik Formlar

Bu sezon göreceğiniz çantaların büyük bir kısmı belirgin geometrik formlara sahip. Özellikle üçgen prizma şeklinde olan çantaların keskin hatları ve farklı tasarımları dikkat çekiyor. Çantalarda göreceğiniz bir diğer geometrik şekilse yuvarlak hatlar.

Gösterişli Logolar

Logo çılgınlığı trendine çantalar da kendilerini kaptırdı. Büyük puntolarla yazılı marka isimlerini veya logoları birçok modelde görebiliyoruz. Bu belirgin trendi sahiplenen markalar ayrıca bazı modellerinde sticker-vari çizimlerle süslemeler yaparak çantalarını daha pop bir hale getirmiş.

Kutu Gibi

Aslında kutu biçimli çantalar geometrik form trendinin bir parçası sayılabilir. Sayısız tarz ve biçimlerde karşımıza çıkıyorlar. Bazı modeller adeta zarif, minik mücevher kutularını andırırken diğerleri bazılarıysa minyatür sandıklara benziyor.


Önerilen yazılar