MAKALE

Kış Modasında Yükselen Beş Trend

Kış Modasında Yükselen Beş Trend

Şıklıktan ödün vermeyen erkeklerin bu sezon mutlaka denemesi gereken beş kış trendi.

Havalar giderek soğurken gardroplar kışa göre düzenlenmeye başladı. Tabii kışın bulutlu ve yağmurlu günleri geldi diye tarzınızdan ödün vermenize hiç gerek yok! Moda devlerinin podyuma taşıdığı kreasyonlar, kış modası trendlerinin ipuçlarını vermişken siz de bu stillerden ilham alarak kendi kış alışverişinizi yapabilirsiniz. Kış şıklığının anahtarı bu beş farklı trendden biri mutlaka sizin tarzınıza tarz katacak.

Ekose Desenler

Ekose modası geçtiğimiz yıldan bu sezona yükselişini sürdürüyor. Bu kez ekoseler çok farklı boyutlarda, renklerde ve şekillerde karşımıza çıkıyor. Versace’nin takım elbiselerinde canlı sarılar ve morlarla kullandığı ekose desenler çok iddialı. Bu stil fazlasıyla çarpıcı ise bunun yerine renkleri daha az baskın ama yine de alışılmışın dışında olan ekose bir mont ya da kaban, sizin için kışın en trend parçalarından biri olabilir. Örneğin Cerutti’nin mavi tonlardaki kabanı ya da Tod’s’un kırmızı montu gibi.

Retro Örgüler

Kışı sıcacık geçirmek için örgü bir kazak giymekten daha konforlu ne olabilir? Moda dünyası da bu konuda bizimle aynı fikirde olmalı, çünkü defilelerde birçok farklı örgü kazak ve süveter boy gösterdi. Üstelik bu örgüler retro tarzdaki desenleriyle klasik olmaktan da epey uzak! Hem renk seçimleri hem de farklı motifleriyle sanki annelerimizin ördüğü kazaklara selam durur gibiler.

Yağmura Karşı Parkalar

Havanın tam soğumadığı mevsim geçişi dönemlerinde hayat kurtaran ince, ama yağmura ve rüzgara karşı dayanıklı parkalar bu sezon tarz yaratmanın en kullanışlı hali olacak. Dizin altına kadar uzanan uzunluklarıyla hem klasik hem spor stillerle harika uyum sergilemeleri de parkaları tercih etmeniz için başka bir neden. Kumaş seçimi olarak moda markaları genellikle su geçirmez özellikli sentetik materyallere yönelmiş.

Asker Yeşili

Militer çizgiler taşıyan tasarımlar bu kış karizmatik bir tarz yaratacak. Yalnızca renk olarak haki tonlarında bir ceket, pantolon veya kabanı tercih edebilir veya kesim ve duruş olarak da askeri bir silüet sergileyen parçalara yönelebilirsiniz. Bu tarzın olmazsa olmaz tamamlayıcısı ise elbette asker postalları olacak.

Cep Vurgusu

Kış sezonunun kaban, ceket ve mont modellerinin birçoğunun ortak özelliği kocaman cepleri. Adeta bir aksesuar misali öne çıkan değişik cep tasarımları hem pratik kullanımları hem de giysilere kattıkları farklı hava ile çok trend bir görünüm yaratıyor. Adeta “Ben buradayım,” diyen ceplere bir şans vermeye ne dersiniz?


Önerilen yazılar