MAKALE

Kişisel Eğitmenle Motivasyonunuzu Katlayın

Kişisel Eğitmenle Motivasyonunuzu Katlayın

Spor yaparken hedeflerinizden uzaklaşıyor, bu da motivasyonunuzu düşürüyorsa, bir kişisel eğitmenden destek almanız büyük bir fark yaratacak.

Spor yapmanın birinci kuralı sürekililiği yakalamak olduğundan, eğer spor bir alışkanlık değil, arada sırada yaptığınız bir hobi gibiyse, spordan göreceğiniz faydalar da azalıyor. Spor alışkanlığını kazanmanın en önemli koşullarından biri de elde etmek istediğiniz sonuçlara yaklaşarak motivasyonunuzu artırmanız oluyor.

Zayıflamak, kaslarınızı kuvvetlendirmek, esnekliğinizi artırmak ya da vücut geliştirmek… Spordan beklentiniz ne olursa olsun, bunu tek başına gerçekleştirmeniz ne yazık ki o kadar da kolay olmuyor. Hedeften uzaklaştıkça motivasyonunuz da düşüyor ve siz de spor salonuna gitmeyi bırakma noktasına kadar gelebiliyorsunuz. İşte burada kişisel eğitmenler devreye giriyor. Fitness hedeflerinize ulaşabilmek adına bir kişisel eğitmenden yardım almanız için birçok neden bulunuyor.

Bir kişisel eğitmenle çalışmanın en önemli avantajlarından biri nasıl egzersiz yapmanız gerektiğini size öğretmek konusunda bilgi sahibi olmaları. Hedefinize ulaşmak için en etkili antrenmanın hangisi olduğunu bilmiyorsanız eğitmeniniz size bu konuda yardım edecek, egzersizleri en doğru ve verimli şekilde yapmanız için size yol gösterecek. Üstelik sizi giderek daha fazla tanıdığı için oluşturduğu antrenman programı, sizin için hem en yararlısı hem de yapmaktan en fazla keyif alacağınız program olacak.

Kişisel eğitmenle çalışmanın bir başka faydası ise egzersiz yaparken birçok kişinin başına gelebilecek yaralanma, incinme gibi riskleri azaltması. Sonuçta konu spor olunca herkesin kapasitesi birbirinden farklı oluyor. Herhangi bir rahatsızlığı olan biri ile sağlıklı birinin antrenman programının aynı olması mümkün değil. İşte kişisel eğitmenler herhangi bir incinme ya da sakatlık durumlarında da size rehberlik etmek için hep yanınızda oluyor.

Spor hedeflerinden bahsetmiştik, bu hedeflere ulaşabilmenizin en önemli kuralı bunların gerçekçi olması. Kişisel eğitmenler hem gerçekçi hedefler koymanıza yardımcı oluyor hem de bu hedefe ulaşmanız için sizi motive ediyor. Örneğin yaz gelmeden bikini vücuduna sahip olmak istiyorsanız, bu hedefe bir ay boyunca her gün 100 mekik çekerek değil, uzun vadede doğru beslenip kardiyo ve ağırlık egzersizleri yaparak ulaşabilirsiniz. Kişisel eğitmenle çalışmak sizi bu gibi hatalı programları izlemekten alıkoyuyor.

Fiziksel antrenmanların psikolojiyi de iyi yönde etkilediği uzun zamandır bilinen bir gerçek. Kişisel eğitmeniniz, hem fiziksel hem de ruhsal motivasyonunuzu yükselterek psikolojinize de iyi geliyor.

Kişisel eğitmenlerle randevulaşarak çalıştığınız için sporu aksatma olasılığınızı minimuma indirmiş oluyorsunuz, ayrıca antrenman programını grup derslerine göre değil kendi ajandanıza göre oluşturmak da bir başka avantaj sağlıyor. Kısacası sağlıklı beslenmek ve düzenli antrenman yapmak gibi sağlıklı alışkanlıklar edinmeniz için de en büyük destekçiniz kişisel eğitmeniniz olacak.

Kendinize hem bir yaşam koçu hem bir beslenme uzmanı ve hem de spor konusunda sizi cesaretlendirecek birini arıyorsanız zaman kaybetmeden birlikte çalışmaktan mutlu olacağınız bir kişisel eğitmen bulun ve bu işbirliğinin avantajlarını deneyimlemeye başlayın!

Kaynak: http://fitblog.com.tr


Önerilen yazılar