MAKALE

Kitap ve Kahve Tutkunlarının Yeni Adresi: Türk Alm...

Kitap ve Kahve Tutkunlarının Yeni Adresi: Türk Alman Kitabevi Cafe

Şehrin kaosundan biraz sıyrılmak istiyorsanız; kitabı, kahvesi ve müziğiyle sizi etkisi altına alacak bir mekan arıyorsanız, Türk Alman Kitabevi Cafe’ye mutlaka uğramalısınız.

İstiklal Caddesi’nde Tünel’e doğru giderken, İsveç Konsolosluğu’na gelmeden solda, hep gördüğümüz ama keşfedilmeyi bekleyen bir yermiş meğer Alman Türk Kitabevi Cafe. 1955’ten beri hizmet veren kitabevi, şimdi ise yenilediği kafesiyle kendine hayran bırakıyor.

Turk Alman3_840x600

2015 yılından itibaren kitap-kafe olarak hizmet vermeye başlayan mekanın yenilendikten sonra epey dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Mekan, kafesini genişletmiş ve Beyoğlu’nun keşmekeşinde nefes alınası bir hale bürünmüş.

turk-alman-kitabevi-cafe-istanbul-turkey_840x600

Girer girmez her yanı baştan aşağı kitapla dolu olan Türk Alman Kitabevi, bir üst katında ise misafirlerine adeta Berlin havası aldırıyor. Hoş bir müzikle birlikte, çeşitli kahve seçenekleri ve enfes tatlılar eşliğinde çalışmak, arkadaşlarla buluşmak için oldukça ideal bir mekan.

Sonuç olarak okurların birbirini rahatsız etmeden kitapları inceleyebildiği, giriş katında çocukların oyun oynayıp kitap okuyabildiği Türk Alman Kitabevi ni bir sonraki Beyoğlu turunuzda mutlaka ziyaret edin. 


Önerilen yazılar