MAKALE

Kitaplardaki Yolculuklar Gerçek Oluyor

Kitaplardaki Yolculuklar Gerçek Oluyor

Kafka’nın izini Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da sürmeye ya da Sevdelinka’yı Bosna Hersek’de bir kez daha gözünüzde canlandırmaya ne dersiniz? En sevdiğiniz yazarların kitaplarındaki mekanları artık onlarla gezmek mümkün.

Okuduğunuz bir kitabın kahramanı yerine kendinizi koyup, olayların geçtiği yerlerde gezinmek kulağa heyecanlı gelmiyor mu? Türkiye’nin başarılı yazarlarından Ayşe Kulin, Yekta Kopan, Tuna Kiremitçi ve Gülşah Elikbank, okurlarla unutulmayacak bir kitap yolculuğuna çıkıyorlar.

kitapyolculuk_03

Geziler, Gülşah Elikbank’ın Yalancılar ve Sevgililer kitabıyla Bükreş’ten başlıyor. Kitap tutkunlarının oldukça hoşuna gidecek projede Yekta Kopan, edebiyatın güçlü kalemi Kafka’nın izini Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da sürerken; Ayşe Kulin en sevilen romanı Sevdalinka’yı Bosna Hersek’te okurlarla birlikte yeniden yaşıyor. Tuna Kiremitçi ise, Selanik’te Sonbahar kitabıyla sizleri, Atatürk’ün ve tarihin anlatılacağı duygusal bir geziye çağırıyor. “Çok okuyan mı gezen mi?” sorusu da bundan böyle tarihe karışacak gibi görünüyor.


Önerilen yazılar