MAKALE

Küba’da Renklerin ve Geometrinin Müthiş Buluşması...

Küba’da Renklerin ve Geometrinin Müthiş Buluşması

Küba’nın rengarenk ve insanın içini açan evlerini, sadece fotoğraflarda görmek bile insana kendisini ne kadar da iyi hissettiriyor. Siz de bu evlere bayılacaksınız!

Kanadalı fotoğrafçı Sandrick Mathurin’in, yaptığı Küba seyahati boyunca çektiği fotoğraflar gerçekten de ilgi çekici. Sıra dışı renkler ve geometrik şekiller, bakan herkesi anında etkisi altına alıyor.

Kanadalı Sandrick Mathurin, dünyanın farklı bölgelerini gezip, farklı kareler yakalayan başarılı bir fotoğrafçı. Son olarak Küba’da çektiği bu fotoğraflarsa, gören herkesin ilgisini çekecek kadar muhteşem. Adanın tipik binalarını, pencerelerini, araçlarını ve duvarlarını fotoğraflayan Mathurin, Géométrie cubaine yani “Küba Geometrisi” isimli fotoğraf serisiyle, Küba’nın sıcacık renklerini fotoğraf karelerine yansıtmayı başarmış.

Fotoğrafları görenlerin de bu sıcaklığı hissedeceği kesin. Fotoğraflarda gördüğümüz duvarlar, pencereler ve arabalar; tipik Küba sokaklarını gösteriyor bize. Mathurin’in mahareti ise, bu basit ama etkileyici kareleri, olabildiğince doğal bir şekilde yansıtabilmesinde saklı.

sandrickmathurin_02 sandrickmathurin_03 sandrickmathurin_04 sandrickmathurin_05 sandrickmathurin_06 sandrickmathurin_07 sandrickmathurin_08 sandrickmathurin_09 sandrickmathurin_10 sandrickmathurin_11 sandrickmathurin_12 sandrickmathurin_13 sandrickmathurin_14 sandrickmathurin_15 sandrickmathurin_16


Önerilen yazılar