Kuş Bakışı Konaklama

Norveç’in dimdik yükselen fiyordlarına adeta asılmış gibi duran butik otel konsepti tüyler ürpertici bir güzelliğe sahip.

Doğayla iç içe konaklama deneyimine yepyeni bir boyut kazandıran bu çılgın otel projesi sayesinde, macerayı seven gezginler Pulpit Rock adlı kayalığın zirvesinde konaklayabilecek. Norveç’in güneyinde bulunan Lysefjord fiyordunun üzerinde 600 metre yükselen bu kaya oluşumu aynı zamanda turistlerin de uğrak yerlerinden biri.

Pulpit Rock için önerilen butik otel konsepti sanki uçurumun doğal bir parçasıymış gibi görünmek üzere tasarlandı. Doğrudan kayanın içine inşa edilecek olan otel beş kattan oluşuyor. En üst katı hem otelin girişine hem de misafirlerin fiyord manzarasını seyredebilecekleri geniş bir terasa ev sahipliği yaparken onun altında bulunan üç katta ise misafir odaları olacak ve her kattaki teraslar misafirleri panoramik manzaralarla baş başa bırakacak.

Otel konseptinin en dikkat çekici bölümüyse kuşkusuz, girmenin cesaret gerektireceği yüzme havuzu. En alt katta yer alması planlanan bu havuz kayalıktan boşluğa doğru uzanacak biçimde tasarlanmış. Üstelik havuzun tamamen şeffaf olması bu deneyimi daha da tüyler ürpertici kılıyor, çünkü havuzda yüzmek adeta aşağıdaki denizin çok yukarılarında süzülme hissi yaratıyor. aynı zamanda sunduğu 360 derecelik manzara da bu deneyimi tamamen eşsiz kılıyor.

İstanbullu bir mimari tasarım stüdyosundan, Türk mimar Hayri Atak tarafından geliştirilen bu konseptin henüz gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği belirsiz. Ancak eğer bu otel hayata geçirilirse Norveç’in doğasının göz kamaştırıcı güzelliğiyle bütünleşmek isteyen gözü pek turistlerin favorilerinden olacağı ve Instagram’da bolca karşımıza çıkacağı kesin!


Önerilen yazılar