Kusurla Güzelleşen Resimler

Her sanat eserinin kusursuz olması gerekiyor gibi bir algı vardır kafamızda. İşte sanatçı Chrissy Angliker, bu algıyı yerle bir ediyor!

Bir resim her kurala uyduğunda ya da göze hoş göründüğünde, gerçek bir sanat eseri muamelesi görür. Fakat bu kurallar, bazı sanatçılar için geçerli değil. Brooklynli sanatçı Chrissy Angliker, muhteşem plajları ve insanları, glitch tekniğini kullanarak bambaşka bir hale getiriyor.

İzleyicilere bazı görüntüleri net vermek yerine, onları yağlı boyayla karıştırıp değişik bir yöntemle sunan sanatçı Angliker, bu tarzının onu özgür kıldığını söylüyor. Aslına bakılırsa kolay gibi görünen ve ilk bakışta çok net bir resim görüyormuş hissi yaratan bu çalışmalar, sanatçının ustalığını da ortaya koyuyor.

Renklerin bulanmasıyla ortaya çıkan bir kalabalığı ya da denizde yüzen insanları görüyoruz. Boyanın katmanları bazen dalgaları, bazen kalabalığı temsil ediyor. Renkler karışık, bulanık ve belki eğri ama birçok resmin etkileyiciliğinden daha da öte bir his uyandırıyor seyircide. Sizce de öyle değil mi?

chrissyangliker_00 chrissyangliker_02 chrissyangliker_03 chrissyangliker_04 chrissyangliker_05 chrissyangliker_06 chrissyangliker_08 chrissyangliker_07


Önerilen yazılar