MAKALE

Kuzey Grönland’ın Büyülü Diyarında Gerçek Bi...

Kuzey Grönland’ın Büyülü Diyarında Gerçek Bir Iglo Deneyimi

Bahar gibi geçen kış günlerine inat, Kuzey Işıklarına nazır bir iglo’da uyumanın hayalini kurmak bile güzel…

Kış mevsimini kucaklamanın bir ‘iglo’da uyumaktan daha iyi bir yolu olabilir mi? Grönland Ilulissat’taki Igloo Lodge bunun için en doğru adreslerden biri olabilir… İşte sıra dışı bir iglo konaklamasında sizi bekleyenler…

Ilulissat’ta bulunan Igloo Lodge, ziyaretçilere buzdan yapılmış altı el yapımı Eskimo evinden birinde konaklama şansı sunuyor. Her biri iki kişiye kadar konaklama imkanı sunan bu karlı kaçamak, çiftler için ideal. Aileler ve arkadaş grupları için ise birden fazla iglo rezerve edilebiliyor.

Geceyi buzdan yapılmış bir evde geçirme fikri sizi şimdiden titretmeye yetiyorsa da endişelenmeyin. Bu iglo’larda ren geyiği postu, özel kış uyku tulumları, petrol lambaları gibi sizi sıcak tutacak her şey düşünülmüş. Dış ortam sıcaklıkları donma noktasının altına düşse bile içeride rahat ve sıcak bir biçimde uzanabilirsiniz. Banyo olanakları ve yemeklerin servis edildiği ortak bir alan olan ahşap kabinlerde de soğuktan korunmak mümkün.

Bu konaklama sırasında kar yürüyüşü, kar motosikleti ve Kuzey Işıkları safarisi gibi farklı deneyimleri yaşayabileceğinizi de hatırlatalım.


Önerilen yazılar