Kuzey Kutbu Odanıza Geldi

Belçika’nın ünlü hayvanat bahçesi, oteline gelen konuklarını mors balıklarıyla komşu olarak ağırlıyor.

Buzul denizlerinin devleri mors balıklarının bir pencere camı uzağında olma şansı artık Belçika’nın Pairi Daiza isimli hayvanat bahçesinin yeni otel odasında mümkün. Ağırlıkları bir tonu, boyları ise 3,5 metreyi bulabilen morslar, su seviyesinin altında bulunan odadaki dev pencerenin önünden süzülüp geçerken onları izlemek gerçekten büyüleyici bir deneyim olsa gerek.

Lüks süitin kendisi de Kuzey Kutbu atmosferini yansıtacak biçimde buz mavisi, beyaz ve gümüş renklerle dekore edilmiş. Yaldızlı pirinçten ve beyaz akikten süslemeler ise odanın lüks seviyesini artıran detaylar. Açık planlı odada konforlu bir yatak ve morsları doğal ortamlarında izlerken oturabileceğiniz bir koltuk takımı yer alıyor.

Pairi Daiza 7 binden fazla hayvana ev sahipliği yapan bir hayvanat bahçesi ve mekan çeşitli tematik bölümlere ayrılmış. Walrus House suitinin bulunduğu Land of Cold yani Soğuk Diyarlar isimli bölümde kutup ayılarının ya da penguenlerin seyredilebildiği farklı odalar da yer alıyor. Hayvanat Bahçesi’nde ayrıca kurtların, ayıların ya da kaplanların izlenebildiği konaklama seçenekleri de mevcut.

Walrus House odasında konaklama fiyatına hayvanat bahçesi gezisi, kahvaltı ve akşam yemeği ile sürpriz bir hediye de dahil. Ayrıca Pairi Daiza’da herhangi bir odada konaklamak için ödediğiniz ücret ile birçok doğa koruma projesine de yardım göndermiş oluyorsunuz.


Önerilen yazılar