MAKALE

Kuzey’den Esen İlham Rüzgarları

Kuzey’den Esen İlham Rüzgarları

Sonbahar modasına dair ipuçlarınızı Kopenhag’lı it-girl’lerin çarpıcı stillerinden alabilirsiniz.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Kopenhag Moda Haftası boyunca şehrin sokaklarını birbirinden göz alıcı ve ilham verici stiller doldurdu. Hem iddialı hem de yaratıcı tarzlara sahip moda öncüleri, artık neden İskandinav ülkelerinin de sokak modasında bir Paris, bir Milano kadar söz sahibi olduğunu açıklar nitelikteydi.

Yaz günleri sona ererken, bazen sıcak bazen serin havayla buluşacağımız ara sezonda, siz de ne giyeceğiniz hakkında fikir almak istiyorsanız Kuzey’den gelen ilham rüzgarlarına kendinizi rahatlıkla kaptırabilirsiniz.

Kopenhag sokaklarında belli bir rengin hakimiyetinden bahsetmek mümkün değildi, hem turuncu, sarı gibi sıcak ve parlak tonlar hem de pastel pembeler, lilalar sonbaharın bulutlu gökyüzüne kontrast yapacak türdendi. Birbirinden farklı renklerin bir arada bloklar halinde kullanıldığı ‘color-blocking’ trendi de göze çarpanlar arasındaydı. Desenler de Kopenhag sokak modasına damga vurdu. Özellikle çiçek desenleri ve ekoseler en fazla öne çıkanlar arasındaydı. Ekoselerde en çok tercih edilen renk paletiyse Burberry ile özdeşleşen kahverengi ve siyah kombinasyonuydu. Bu desene bel çantalarından mini eteklere, birçok parçada rastladık.

En trend modellere gelirsek elbiseler, bu sonbahar da hayat kurtaracak parçalar arasında öne çıkanlardan oldu. Özellikle çiçek desenli anvelop elbiseler fazlasıyla tercih edildi. Kopenhag’dan yükselen bir diğer trend ise ekstra bol kesimli ceketlerdi. Bu ceketler şortlardan eteklere ve yine bol kesimli pantolonlara kadar birçok parçanın tamamlayıcısı oldu. Denim trendinin devam ettiği de Kopenhag sokak modasından aldığımız bir diğer ipucuydu. Denim kumaş, sadece bol ve kısa paçalı pantolonlarda değil, yüksek belli şortlarda ve tulumlarda da tercih edildi. Tüm bu stillerin en önemli tamamlayıcıları ise ünlü moda markalarının çarpıcı güneş gözlükleri ve şık el çantaları oldu.


Önerilen yazılar