Lamborghini Özgürlüğü Kutluyor

Huracán EVO RWD Spyder sürüş keyfini ikiye katlayarak açık havada özgürlüğün tadını çıkarmanızı sağlıyor.

Lamborghini geçtiğimiz hafta salgın dolayısıyla durdurduğu üretimini yeniden başlatmakla kalmadı aynı zamanda da açık havada rüzgarı yüzümüzde hissederek özgürlüğün tadını çıkaracağımız günleri kutlayan bir de otomobil tanıttı.

Huracán Evo RWD Spyder adlı yeni otomobil aslında tam olarak yeni bir model değil. Huracán Evo RWD coupé’nin tazelenmiş bir versiyonu olan bu model daha hafif bir gövdeye sahip ve sürücüsüne çok daha iyi bir tutuş sağlıyor.

Pandemi nedeniyle bir artırılmış gerçeklik etkinliğinde sanal olarak tanıtılan Huracán Evo RWD Spyder, bu yılın başlarında tanıtılan Huracán Evo RWD coupé’ye üstü açılabilir bir tavan ekliyor. Bu tavanın özelliği ise sadece 17 saniyede katlanarak sizi açık havayla hızlıca buluşturması. Maksimum hızı 324 km/s olan süper otomobil 0’dan 100 km’ye ise sadece 3,5 saniyede çıkabiliyor. 5,2 litrelik V10 motora, 610 beygir gücüne ve 560 Nm torka sahip olan Huracan EVO RWD Spyder’ın ağırlığı ise dört çekerli benzerinden 33 kg daha az. Arkadan itişli altyapıya sahip yeni versiyonun ağırlık dağılımı ise yüzde 40 önde yüzde 60 arkada olacak şekilde yapılmış.

Bu hız canavarı süper otomobil, Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali’nin deyişiyle “Eğlenceyi iki katına çıkararak ham bir sürüş keyfi sağlıyor”. Ve özellikle de evlere kapandığımız bu haftaların ardından sürücüsünü rüzgarla buluşturarak ona özgürlük ve yaşama sevinci aşılıyor.


Önerilen yazılar