Lamborghini Urus ile Devriâlem

Lamborghini Urus’un estetiği, gezdiği şehirlerin güzelliğiyle birleşip ortaya mükemmel fotoğraflar çıkarıyor.

Geçtiğimiz yıl Aralık’ta tanıtılan, dünyanın en hızlı SUV’u ve ilk lüks spor arazi aracı Lamborghini Urus, 114 şehri gezdiği dört aylık dünya turunu tamamladı. Turdan fotoğraflar, aracın güzelliğini şehirlerin ünlü simgelerinin güzelliğiyle birleştirerek, bakmaya doyamayacağınız bir seçki ortaya çıkarıyor.

Lamorghini Urus, 4 Aralık’ta, markanın doğum yeri diyebileceğimiz Bologna’dan başladığı dünya turuna, Roma, Paris, Londra, Moskova, San Fransisco, Şangay ve Tokyo gibi şehirlerle devam etti. Urus, ziyaret ettiği yerlerde sadece kentlerin simgesel yapılarının ya da doğal güzelliklerinin önünde poz vermekle kalmadı. Gittiği her şehirde düzenlenen özel etkinliklerde bu lüks arazi aracı dünyaya ilk elden tanıtıldı ve toplamda çok özel, 8 bin 500 davetliyle tanıştırıldı.

Lamborghini Urus, 650 beygir gücünde 4 litrelik V8 motora sahip. 3,6 saniyede 0’dan 100 km’ye çıkabilen aracın ibresi, maksimum hızdayken saatte 305 km gibi akıl almaz bir değeri gösteriyor.

Dünyanın ilk süper spor arazi aracı, aerodinamik yapısı ile müthiş bir sürüş deneyimi sunarken, aynı zamanda üstün bir de manevra kabiliyetine sahip. Lamborghini, Urus’un kokpitini üç boyutlu grafikler sunan iki ekranla donatmış. Bu ekranların biri aracın ekipmanlarını kontrol etmenizi sağlarken diğeri araç içi eğlence sistemlerinin yönetimi için arayüz görevi görüyor.


Önerilen yazılar