Bu Lamborghini’nin Kumandası Sizde

Artık hayallerinizi süsleyen bir Lamborghini’yi kullanabilme şansınız var; ancak bir Playstation sahibiyseniz…

E-spor kavramı giderek popülerleşiyor ve bu da dev markaların video oyunlarına yönelik projeler yaparak genç nesille yakınlaşma çabalarını çoğaltıyor. Bunun en son örneği İtalyan lüks spor otomobil markası Lamborghini’nin tanıttığı konsept modeli oldu.

Konsept otomobillerin genellikle görsellerde kaldığını ve hayata geçmediğini görmeye alışığız. Ancak bu kez Lamborghini, Lambo V12 Vision Gran Turismo adlı modelini kullanabilme deneyimini hayranlarına sanal da olsa sağlıyor.

Önümüzdeki yıl Sony PlayStation 4’ün Gran Turismo Sport adlı yarış oyununa dahil edilecek bu muhteşem otomobil, ister sanal ister gerçek olsun parmak ısırtan detaylar içeriyor. 

Monte Carlo, Monaco’da gerçekleşen Dünya 2019 FIA Certified Gran Turismo Şampiyonası’nın final etkinliğinde tanıtılan ve gösterim amaçlı bir modeli de sergilenen konsept otomobil, Lamborghini’nin tasarım standartlarını bir üst seviyeye taşıyor. Hiper otomobilin uzun kokpiti gövdesinin odak noktasındayken dev arka kanadı, altılı egzozu ve geometrik çamurluklarıyla da çok iddialı bir görünüm sergiliyor.

Tek kişilik aracın kokpitinin kapısı, bir jet uçağınınki gibi yukarıdan açılıyor; içerideyse çarpıcı bir direksiyon tasarımı ve ön cama yansıyan hız bilgileri gibi fütüristik özellikler yer alıyor. Hiper otomobil konseptinde yer alan güç aktarım mekanizması, süper hibrit Sián’ınkiyle aynı. Hibrit motoru ise 6,5 litre V12 özelliklerini taşıyor. 

Hem yarış oyunlarının tutkunlarını hem de süper spor otomobil hayranlarını kendisine aşık edecek bu muhteşem otomobil böylece Lamborghini’nin vizyonunu farklı jenerasyonlara da tanıtmış olacak. 

 


Önerilen yazılar