MAKALE

Lexus, Türkiye deki İlk Showroom unu 6 Lüks Model ...

Lexus, Türkiye deki İlk Showroom unu 6 Lüks Model ile Açtı

Lüksün yeni tanımı  Lexus, Türkiye’deki ilk showroom unu İstanbul Maslak’ta açtı. 1989 yılından bu yana üretilen ve tüm dünyada göz alıcı şıklığı, kalitesi ve performansı ile “ayrıcalıklı” olmak isteyenlerin tercihi olan Lexus, satışına başladığı 6 üst premium modeli ile Türkiye’de yeni bir dönemin öncülüğünü de üstlenecek. Lexus, müşterilerinin karşısına ilk defa yaşayacakları bir deneyim ve yeni bir hizmet anlayışı ile çıkacak. Lexus için özel bir konseptle hazırlanan Maslak showroom undaki 1.000 metrekare alanda; IS, GS, LS, NX, RX ve RC modelleri bulunuyor.

Sadece lüks bir otomobil markası değil, aynı zamanda bir yaşam biçimi olan Lexus lüks kavramını Türkiye’de yeniden şekillendirecek ve sadece ürünleri ile değil sunduğu hizmetler ile de farklılık yaratacak.

Lexus modellerindeki işçilik kalitesi dünyada bazı otomotiv editörleri tarafından; “Buna detaylara özen göstermek diyemeyiz, bu detaylar konusunda bir takıntı” şeklinde dile getiriliyor. Buna bir örnek vermek gerekirse; markanın üretiminden 4 yıl öncesinde 20 Japon mühendis, ailelerini de alarak Amerika’ya yerleştiler. Nedeni ise Lexus’u pazara sunmadan önce oradaki yaşam tarzını bizzat deneyimlemek  ve müşteri beklentilerini anlayarak ihtiyaca uygun otomobiller üretmekti. Bu durum Lexus’un detaylar  konusunda ne kadar özenli bir marka olduğunun bir göstergesi. Bugün, Lexus Amerika’da o kadar çok seviliyor ki, birçok aile çocuklarına Lexus ismini bile veriyor.

lexus_12

Eşsiz “Müşteri Deneyimi”

JD Power tarafından yapılan pazar araştırmasında, 11 yıl  müşteri memnuniyetinde birinci sırada yer alan Lexus, Amerika’da ise 5 yıldır üst üste en sorunsuz marka unvanını alıyor.

Türkiye’deki lüks segment müşterilerine de bu ayrıcalığı hissettirecek olan Lexus, İstanbul Maslak ta açılan showroomuna gelen misafirlerine farklı bir deneyim yaşatacak. Markanın misafirperverliğini öne çıkaran “omotenashi” felsefesi ile şekillenen İstanbul showroomu, Lexus’un dünya çapındaki ilk yeni konseptlerinden biri oldu.

Türkiye geneline yayılmış 60’a yakın altyapı ağı ile servis hizmetlerinin, özel eğitim almış servis danışmanları tarafından gerçekleştirilecek. Lexus, showrooma gelen herkese, kendisini özel ve rahat hissettirecek bir hizmet sunmayı hedeflerken, misafirlerinin de  hayatını kolaylaştıracak uygulamalar sunmaya hazırlanıyor. Örnek vermek gerekirse; çalışma saatleri dışında showrooma gelmek isteyenlere randevuyla 7 gün/ 24 saat hizmet verilecek. Lexus kullanıcısı Türkiye’nin neresinde olursa olsun kendini her zaman ayrıcalıklı hissedecek. Her Lexus sahibinin kendine özel bir danışmanı  olacak. İhtiyaç durumunda helikopter  göndermeye, dilediklerinde bulundukları lokasyona özel hazırlanmış tırlar ile otomobillerini transfer etmeye kadar geniş bir hizmet yelpazesi olacak. Otomobilin konforunu maksimum seviyede yaşamak ve otomobilin tüm özelliklerine hakim olmaları açısından Lexus sahiplerinin şoförlerine veya makam soförlerine  de 2 günlük bir eğitim programı hazırlanmış durumda.

İlklerin markası Lexus

Kurulduğu günden bu yana her zaman özel modeller üreten Lexus markası, otomotiv endüstrisine de birçok ilki getirdi. Dünyanın ilk lüks SUV unu, dünyanın ilk lüks hibrit SUV unu, dünyanın ilk 8 ileri otomatik şanzımanını, dünyanın ilk vücut ısısına duyarlı klima sistemini ve en son olarak da dünyanın ilk 10 vitesli lüks coupe aracını  sundu.

Lexus Showroom u bir etkinlik merkezi olacak

Ürettiği modellerle ve sahip olduğu felsefeyle, otomobil değil bir yaşam felsefesi sunan Lexus, İstanbul daki showroomunda düzenli olarak etkinlikler de gerçekleştirecek. Böylece Lexus showroomuna gelen müşteriler, müzayedelerden sergilere kadar birçok faaliyete  katılabilecekler.

Lexus,  bir yıl içerisinde İstanbul dışında Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana da da yeni showroomlar açmayı hedefliyor. Bununla birlikte Lexus kullanıcıları, Türkiye’ye yayılmış 60’a yakın noktada oluşturulan servis altyapısından yararlanabilecekler.

Birbirinden Mükemmel 6 Lüks Model

Lexus, IS, GS, LS, NX, RX ve RC modelleriyle Türkiye pazarına giriş yaptı. Hibrit teknolojisine de sahip olan modeller Türk lüks segment müşterisinin beğenisine sunulacak.

Lexus IS; Sedan Konforunda Sportiflik

Lexus’un sportif sedan modeli IS, dinamizmi ve zarafeti lüks ile birleştiriyor.  Sedan konforunu yaşamak isteyen ancak sportiflikten ödün vermek istemeyenlerin tercihi olacak Lexus IS, aynı zamanda çarpıcı tasarımı, LED aydınlatmaları ve özel tasarım panjuruyla dikkat çekiyor. İlk olarak 1998 yılında üretilen IS, üçüncü jenerasyonuyla Türkiye’de satışa sunuldu.  Lexus IS200t, 245 HP güç ve 350 Nm tork üretiyor. 100 km/s hızlanması 7 saniye olan IS200t, yarış pistlerinde uzun testlerden geçirildikten sonra şekillendirildi.

lexus_02

Lexus IS

Lexus GS; Güçlü bir Sedan

Sedan otomobillere farklı bir bakış açısı getiren Lexus GS modeli, markanın imzası olan Lexus’a özgü ön panjuru, güçlü ve dinamik tasarımıyla dikkat çekiyor. GS, uzun yol konforunu, çeviklikle birleştirerek sedan kullanıcıların beklentilerini aşmayı başarıyor. Düşük bir ağırlık merkezine sahip olan GS, bu sayede konforun yanı sıra yol tutuş özellikleriyle de öne çıkıyor. 245 HP güç üreten motoruyla GS200t, 230 km/s’lik maksimum hıza ulaşabiliyor. GS’nin motorla son derece uyumlu çalışan 8 ileri otomatik şanzımanın performansını manuel olarak da kullanılabiliyor.

lexus_03

Lexus GS

Lexus LS; Yüksek Performans ve Lüksün Birleşimi

Yüksek performansı, kusursuz hatlar ve sofistike tasarım ile buluşturan Lexus LS sınıfındaki standartları belirlemeye devam ediyor. LS yolculuklarda inanılmaz derecede sessiz sürüşler sunarken, yüksek teknolojili şasisi sayesinde virajlarda da Lexus dinamizmini vurguluyor. Aerodinamik açıdan mükemmel hale getirilen LS’in jantlarından gövde üzerindeki tüm kanatçıklara kadar tüm detayları daha sessiz sürüş için tasarlandı. LS600h hibrit versiyonu 5.0 litrelik V8 benzinli motoru ile yüksek performans sunarken, elektrikli motorun getirdiği konforla da şehir içerisinde keyifli bir sürüş sağlıyor.

lexus_04

Lexus LS

Lexus NX; Farklı ve Lüks Bir Crossover

İlk kez 2014 yılında üretilmeye başlanan Lexus’ın crossover modeli NX, kullanışlı ve sportif sürüşüyle öne çıkıyor. NX200t turbo motoru hem verimli hem de sportif bir performans getiriyor.  Modern iç tasarımı ile 5 kişiyi rahatlıkla taşıyabilecek bir kapasiteye sahip. 238 HP güç üreten NX200t, sportif tasarımıyla da sahip olduğu potansiyelin altını çiziyor. Elektronik kontrollü 4×4 sistemi  ve direksiyondan kumanda edilebilen 6 ileri otomatik şanzıman, sürüş keyfini artırıyor.

lexus_05

Lexus NX

Lexus RX; Lüks SUV Segmentinin Yaratıcısı

Lüks SUV segmentinin yaratıcısı Lexus RX, ilk kez tanıtıldığı 1998 yılından bu yana bir SUV aracın performansını ve premium sedan otomobilin sürüş konforunu bir arada sunuyor. Tamamen yenilenen dördüncü nesil RX, Lexus ürün gamının DNA’sını barındıran özelliklerinin yanında şimdi çok daha cesur bir tasarımla gücünü ortaya koyuyor. Uzun zamandır en çok satan lüks SUV modellerinden biri olan RX, 200t ve 450h modelleriyle satışa sunuluyor. 2.0 litre turbo benzinli motorun yanı sıra 3.5 litre V6 motora ve elektrikli motora sahip  hibrit versiyonuyla da satılacak.

lexus_06

Lexus RX 200t

Lexus RC; Radikal bir Premium Coupe

Lexus un premium coupesi Yeni RC modelinde, kışkırtıcı tasarım, keyifli ve heyecan verici bir sürüş deneyimiyle birleşiyor. Lexus markasına genç müşterileri çekmeyi hedefleyen spor RC modeli, 2.0 litre turbo benzinli motorlu RC 200t ve performans versiyonu RC F modeli ile  satışa sunuluyor.

Lexus un iki kapılı RC modeli, yere yakın tasarımıyla ve birçok detay bulunduran hatlarıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine topluyor. Yeni RC’de, Lexus’un imzası olan markaya özgü ön panjur daha geniş bir şekilde aracın önünde yer alıyor. Böylece otomobilin düşük ağırlık merkezli yapısının altını çiziyor. 245 HP ve 350 Nm tork üreten RC 200t, 100 km/s ye 7.5 saniyede ulaşıyor ve 230 km/s maksimum hıza çıkabiliyor.

lexus_07

Lexus RC

Adres Bilgileri:

www.lexus.com.tr
Facebook/LexusTurkiye
Twitter/LexusTurkiye
Instagram/LexusTurkiye

Lexus Maslak Showroom Adres:
Büyükdere Cad. Orjin Plaza No: 27 Maslak – İstanbul – 444 12 55


Önerilen yazılar