MAKALE

Louis Vuitton’dan Göz Alıcı Mobilyalar

Louis Vuitton’dan Göz Alıcı Mobilyalar

Louis Vuitton, Objet Nomades koleksiyonuna eklenen yeni parçalarla dekoratif ev eşyalarında da iddialı olduğunu kanıtlıyor.

Louis Vuitton, Objets Nomades isimli mobilya koleksiyonunu ilk olarak 2012 yılında Design Miami fuarında tanıtmıştı. Louis Vuitton’un beşinci yılını dolduran dekoratif ev eşyaları, eklenen 10 yeni parça ile sürekli büyümeye devam ediyor. Son olarak tasarım dünyasının her yıl merakla beklediği Milano Tasarım Haftası’nda yeni tasarımlarını tanıtan Louis Vuitton, Palazzo Boccani’de sergilenen yeni koleksiyonu ile gerçekten büyük beğeni aldı.

Fransız moda devinin, dünyaca ünlü tasarımcılarla işbirliği yaparak hazırladığı koleksiyonda salıncaktan katlanabilir iskemle tasarımına kadar çok sayıda parça yer alıyor. Şimdiye kadar İspanyol mimar ve tasarımcı Patricia Urquiola, Raw Edges, India Mahdavi ve Tokujin Yoshioka gibi ünlü isimlerle çalışan Louis Vuitton’un tasarımcıların kendi tarzlarını özgürce yansıttıkları parçalardan oluşan mobilya koleksiyonu, aynı zamanda markanın çizgisine ve mirasına uygun son derece kaliteli bir işçiliğe sahip.

Louis Vuitton’un seyahat objeleri üretmek konusunda uzun yıllara yayılan bilgi birikimini yansıttığı koleksiyondaki 10 yeni parça arasında ise ilhamını bulutlardan alan Campagna Brothers tasarımı eğlenceli bir koltuk; Atelier Oï’s tasarımı deri kemerlerle yapılmış bir sandalye; Marcel Wander tasarımı malletage bir sallanan sandalye ve India Mahdavi tasarımı deri kakma çok özel bir masa bulunuyor.


Önerilen yazılar