Mars’tan Dünyaya

Richard Mille ve Pharrell Willams’ın iş birliğinden ortaya çıkan özel saat modeli Mars’tan Dünya’ya selam yolluyor.

Ünlü şarkıcı Pharrell Willams, “Can I Have It Like That” isimli parçasının sözlerinde yer verdiği Richard Mille saat markasının artık resmi olarak da bir parçası. Geçtiğimiz günlerde firma ile birlikte RM 52-05 Tourbillon isimli son derece ilgi çekici bir modele imza attılar.

“Aslında bu iş birliği doğmadan önce firmanın sadece bir müşterisi olarak hayranıydım.” diyen Willams, olayın şarkı sözünden bu noktalara geleceğini kendisinin de beklemediğini söylüyor. Ekibin bir üyesi olmaktan ve sonuçtan da son derece memnun, çünkü bu sayede çocukluk hayallerini bir kısmını bir nevi de olsa gerçekleştirmiş. Pharrell Williams küçük yaştan beri bir Star Trek (Uzay Yolu) hayranı olarak büyümüş; kameranın önünde selamlaşırken dahi filmdeki Mr. Spock’ın meşhur Vulcan selamını kullanıyor. Dolayısıyla, uzay ve evren onun ilgi alanına giriyor.

RM 52-05 Tourbillon Pharrell Williams, tam da Pharrell’in hayallerini gerçekleştirecek bir şekilde, gezegenimiz Dünya’yı Mars’tan gözlemlenebilecek biçimde saatin kadranında resmediyor. Bu arada bu olağanüstü modeli Richard Mille’in Kreatif Departmanından bir gravürcü, bir emayeci, bir ressam birlikte çalışarak ortaya çıkarmış. Kadrandaki resme yakından bakınca zaten bu eşsiz manzaranın aslında bir astronotun gözünden canlandırıldığını görebiliyorsunuz. Ayrıca saatin kasa arkasından gözüken mekanizmasının mavi tondaki ana plakasına nokta nokta şeklinde eklentiler yapılarak yıldızlarla kaplı bir gökyüzü görünümü verilmiş.

Grade 5 Titanyum alaşım kullanılan bu modelin kasa çapı genişlikleri ise ,49.94 x 42.35 x 16.15 mm. Saatte firmanın imza kasa şekli olan dikdörtgen “tonneau” formu kullanılmış. Elle kurmalı RM52-5 kalibresi okunurluğu yüksek tutarak saat ve dakikayı gösteriyor. Bunun dışında RM 52-05 Tourbillon Pharrell Williams, saat 6 yönünde bir de tourbillon özelliği barındırıyor. Mekanizmasının 42 saatlik bir güç rezervi var. 30 metre su geçirmezlik özelliği olan bu model yine sadece limitli olarak 30 adet üretilmiş.


Önerilen yazılar