MAKALE

Mazda’nın Rekortmenine 30. Yıl İmajı

Mazda’nın Rekortmenine 30. Yıl İmajı

En çok satılan üstü açık otomobil olma rekorunu hala elinde bulunduran MX-5, 30. yılına özel yepyeni bir imaja büründü.

Mazda’nın 1986’da Chicago Auto Show’da ilk kez tanıttığı Mazda MX-5 Miata modeli, dünyanın en çok satılan üstü açık arabası olma rekorunu hala elinde bulunduruyor. Dünya çapında 1 milyon adetten fazla satılan bu iki kişilik otomobil, dört nesil sonrasında bile hala popülerliğini korumaya ve çok sevilmeye devam ediyor. Bir önceki jenerasyonu 2017’de tanıtılan MX-5’in yollara çıkışının 30. yıldönümünü kutlamak adına Mazda, yine Chicago’da yepyeni ve sınırlı sayıda üretilen özel MX-5 modelini tanıttı.

Soft top ve katlanır sert tavanlı olarak iki ayrı versiyonu bulunan bu modelin en dikkat çekici özelliği kuşkusuz, bir gün doğumunun kızıllığını andıran ve Miata için yeni bir dönemin başlangıcını simgeleyen ‘Racing Orange’ adındaki parlak turuncusu.

Turuncu renk ayrıca koltuklarda, gösterge tablosunda ve vites kolunda da ince detaylarla vurgulanıyor. 30. yıla özel bu modelin diğer göz alıcı tasarım özellikleri füme renkli, özel alaşımlı jantları.

Yalnızca 3 bin adet üretilecek Miata MX-5 modellerinde bir de seri numarasını gösteren yıldönümü rozeti bulunuyor.

Üç bin adetin 500’ü Amerika’da satışa sunulduğunda tümü sadece saatler içinde tükendi. Global pazarda satışa sunulacak geri kalan 2500 aracın da aynı başarıyı göstermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Mazda MX-5 Miata, 30 yıl önceki geleneği bozmuyor ve hala yolların en popüler üstü açık aracı olmaya devam ediyor.


Önerilen yazılar