Mercedes Geleceğe Işık Tutuyor

Mercedes’in tasarım şefi Gorden Wagener’ın gözünden markanın tasarım felsefesinin anlatıldığı yeni kitap ‘Sensual Purity’, otomobil dünyasının geleceğine ışık tutuyor.

Günümüzde tüm lüks otomobil markaları için tasarımın ne kadar önemli olduğuna şüphe yok. Alman tasarımcı Gorden Wagener’in şefliğinde bir tasarım ekibiyle çalışan Mercedes-Benz de günümüz otomobilleri kadar geleceğin tasarım dili üzerine de çalışmalar yapan bir marka.  İşte geçtiğimiz aylarda yayınlanan “Sensual Purity – Gorden Wagener on Design” adlı kitap da okuyucuyu sadece Mercedes Benz odağında Daimler tasarımlarının dünyasına götürmekle kalmıyor, aynı zamanda tasarımcıların yaratıcı dünyasına dair kapsayıcı bir bakış açısı da sunuyor.

Otomobil tasarımları konusunda bir keşif yolculuğu sayılabilecek kitabın görselleri ise ünlü İngiliz fotoğrafçı Jonathan Glynn-Smith’e ait. Sensual Purity adlı kitabın en ilgi çekici kısmı ise konsept otomobiller eşliğinde, okuyucuları adeta Mercedes-Benz’in gelecekteki dünyasına ışınlayan bölüm. Yakın gelecekte sıklıkla karşımıza çıkacak otonom otomobillerin şehir yaşamındaki etkilerinin görülebileceği kitapta, otomobillerde lüks anlayışının hangi noktalara gidebileceğini anlamak da mümkün.

Belli ki elektrikli ve otonom araçlar gibi çok sayıda öncü teknolojiyle otomobil dünyasına yön veren Mercedes, bu kitapta sergilediği konsept araç görselleriyle gelecekte de liderliği elinde tutan markalardan olacak.


Önerilen yazılar