MAKALE

Messi’nin İmzasını Bileğinizde Taşıyın

Messi’nin İmzasını Bileğinizde Taşıyın

Futbol efsanesi Messi’nin imzasını taşıyan özel tasarımlı saat tıpkı sporcunun kendisi gibi sınırları zorluyor.

İnce detaylarla bezeli geleneksel saat modellerinin İsviçreli üreticisi Jacob & Co. bu kez daha farklı bir tarzı denedi ve spor bir saat modeline imza attı. Üstelik bu spor saat modeli yalnızca tarzıyla değil, günümüz futbolunun en büyük yıldızlarından Arjantinli Leo Messi’yle işbirliği içinde üretilmesiyle de spor dünyasının tam kalbinden geliyor.

Messi ile üç yıllık bir ortaklık imzalayan Jacob & Co., bu ortaklıktan dopan ilk saat olan Epic X Chrono “Messi” modelini geçtiğimiz günlerde tanıttı.

47 mm’lik titanyum beyaz kasası, beyaz seramikten üretilen bezel, ve butonları ile kadranının mavi tonları Arjantin bayrağına selam duruyor. Kauçuk ayar düğmelerinin kırmızısı ise beyaz ve mavinin sakin birlikteliğinin arasından göz alıcı bir şekilde öne çıkıyor.

Saat tasarlanırken Messi’ye ait detaylar da hem kadrana hem de kasaya yerleştirilmiş. Dikkatli gözlerin hemen fark edeceği gibi, kadranının etrafındaki sayıların tümü beyazken Messi ile özdeşleşen forma numarası 10, kırmızı rengiyle fark yaratıyor. Yıldız futbolcunun logosu olan stilize M harfi ise kadranın saat 6 hizasında yer alıyor. Saatin kasasının mavi safirden üretilen arka tarafında ise Messi’nin imzası göze çarpıyor.

Epic X Chrono Messi dikkatleri ilk bakışta üzerine çeken bir model. Yalnızca 180 adet üretilen ve 28 bin dolar fiyat etiketine sahip bu özel saat, Jacob & Co ile Messi’nin işbirliğine mükemmel bir başlangıç yapıyor.

Bu heyecan verici işbirliği yıl sonunda piyasaya sürülecek bir Tourbillon modeliyle devam edecek ve ardından onu iki saat daha izleyecek.


Önerilen yazılar