Met Gala’nın En Şık 5 Yıldızı

Zariflikleriyle büyüleyen ünlü isimler ve giydikleri kostümlerin ardındaki tasarımcılar…

Bir yıllık zorunlu aranın ardından Met Gala geri döndü! Bu yılki galanın teması ise “Amerika’da: Bir Moda Sözlüğü” oldu. Yıldızlar, Metropolitan Sanat Müzesi’nde gerçekleşen geceye Amerika’yı kendilerince yorumladıkları kostümlerle katıldı. Elbette her Met Gala’da olduğu gibi bu kostümlerden bir kısmı da kimi zaman görkemli tasarımları, kimi zaman politik mesajları, kimi zaman da tuhaflıklarıyla geceye damgasını vurdu ve moda arşivlerinde kendilerine sabit bir yer edindi.

Gelin, bu seneki Met Gala kostümlerini en çok beğendiğimiz beş ünlü ismin giydiklerine biraz daha yakından bakalım.

Gigi Hadid

Gecenin en zarif isimlerinden biri olan Hadid, Prada kostümüyle eski Hollywood yıldızlarının romantik çekiciliğini mükemmel bir şekilde yansıttı. Kırmızı saçlarıyla biraz Rita Hayword, biraz da Jessica Rabbit’i andıran model, vücuduna kusursuzca oturan, straplez, beyaz ipekten elbisesini, siyah deriden, uzun eldivenlerle tamamladı. At kuyruğunu süsleyen tokası ve elmas kolyesi de göz kamaştırıyordu.

Bille Eilish

Eskiden oversized tişörtleriyle kendine has bir stili benimseyen Eilish, son dönemde daha kadınsı bir estetiği benimsedi. Gecenin ev sahiplerinden biri olan Eilish, Oscar de la Renta tasarımı görkemli gece elbisesi ve platin sarısı saçlarıyla Marilyn Monroe’yu andırıyordu. Genç yıldız elbisesini Cartier imzalı mücevherler ve Jimmy Choo ayakkabılarla tamamladı. Üstelik Eilish sadece kırmızı halıda göz kamaştırmakla kalmadı. Bir vegan ve hayvan hakları savunucusu olan Eilish, bu elbiseyi giymeyi ancak Oscar de la Renta kürk kullanımını tamamen durdurursa kabul edeceğini belirtmiş.

Kendall Jenner

Geceye Givenchy Haute Couture tasarımı, ışıl ışıl bir elbiseyle katılan Jenner, üzerindeki kristal işlemeler dışında tamamen transparan olan tasarımı büyük bir zarafetle taşıdı. Kristal çiçekler, kristal fırfırlar ve ellerine dek uzanan işlemeli tül eldivenleri, çok sade bir topuzla dengeleyen Jenner ‘naked dress’ trendini her an geri getirebilir gibi duruyor!

Normani

Şarkıcı galaya canlı hardal sarısı tonuyla diğerlerinden ayrılan ve hemen dikkat çeken bir Valentino tasarımıyla katıldı. İpek tafta elbisenin vücuda oturan bel kısmı, kabarık omuzları ve kabarık, uzun eteğine kontrast yaparken, mavi taşlarla süslü kolyesi ve yüzükleri de göz kamaştırıyordu.

Kaia Gerber

Her zaman zarif tarzıyla öne çıkan Gerber, Met Gala’da da çizgisini bozmadı. Oscar de la Renta imzasını taşıyan, siyah straplez elbisesinin ilham kaynağı ise Bianca Jagger’ın 1981’de Met Gala’da giydiği, Dior imzalı elbisesi.


Önerilen yazılar