MAKALE

Metaverse’e Açılan Kapı Bileğinizde

Metaverse’e Açılan Kapı Bileğinizde

H. Moser & Cie.’nin en yeni saati dijital ve gerçek dünyaları bir araya getiriyor.

İsviçre saat endüstrisinin yaratıcı fikirleriyle ünlü markası H. Moser & Cie. en yeni saatini metaverse’te gerçekleştirdiği bir basın basın daveti ile tanıttı. Lansman dijital dünyada gerçekleşse de fiziksel bir saat olan Endeavor Center Seconds Genesis, kullanıcı deneyiminde de tıpkı lansmanında olduğu gibi gerçek ve dijital dünyaları birleştiriyor.

Saat, fiyatı yaklaşık 29 bin dolar olan 50 adetle sınırlı sayıda satışa sunulacak. Modelin 40 mm’lik mikro püskürtmeli çelik kasasında pikselli görünüşlü, 3D baskılı titanyum kurma topuzu ve çerçeve bulunuyor. Her Genesis saatinin Vantablack kadranı, sahibine markanın özel sanal ekosistemine erişim sağlayan safir kristal üzerine oyulmuş benzersiz bir QR kodu taşıyor.

Saatin dijital dünyada sunduğu avantajlara ulaşmak için sahiplerinin tek yapması gereken, telefonlarını kullanarak safir camın altındaki kişiye özel QR kodunu taramak. Böylece saatin özel uygulamasına giriş yapabilecek ve bu değeri saatle birlikte gelen üç sertifikaya; dijital orijinallik sertifikasına, H. Moser garantisine ve e-sigortaya kadar eksiksiz izlenebilirlik ve şeffaflık sağlayan işlevlerine erişebilecekler. Bunların tümü, lüks sektör markanlarının kar amacı gütmeyen bir derneği olan Aura Blockchain Consortium tarafından sağlanan blockchain teknolojisi kullanılarak depolanıyor.

Saat ayrıca, H. Moser & Cie. evreninin ve NFT sanat eserlerinin kapısını açan ayrıcalıklı bir anahtar görevi de görüyor. Endeavor Center Seconds Genesis saat modelinin doğuşunu ve arkasındaki usta saatçiyi gösteren kısa bir video gibi özel dijital sanat eserlerinin keyfini çıkarmak mümkün. Sahip olunan dijital sanat eserleri ile ilgili sigorta ve korumalar da cüzdanda saklanıyor. Son olarak saat sahipleri olara özel açılan bu metaverse alanında, üretim tarihini keşfedebilir ve Moser ekibiyle tanışabilir. H. Moser & Cie. müşterilerin benzeri görülmemiş bir sanal deneyimin keyfini çıkarmasını sağlamak için her şeyi düşünmüş!


Önerilen yazılar