MAKALE

Microblading’le Doğal Kaşlarınıza Yeniden Kavuşun...

Microblading’le Doğal Kaşlarınıza Yeniden Kavuşun

İdeal kaş şeklinize yeniden kavuşmanız ve doğal bir görünüm kazanmanız Microblading’le mümkün. Microblading uygulamasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor musunuz?

Yüzünüze ifadesini veren en önemli önemli unsurlardan olan kaşlar bazen yanlış uygulamalar sonucu doğal görünümlerinden uzaklaşabiliyor ve şekillerini kaybedebiliyor. Eğer kaşlarınızın şeklinden memnun değilseniz, kaşlara özel üretilen vitaminden kullanarak, boya ve yanlış alım sonucu incelen kaşlarınızın şeklini eski haline döndürebilirsiniz. Ancak eğer kaşlarınız genetik olarak inceyse, bu durum kaş vitaminiyle düzeltilemez. Genetik olarak ince kaşlar için, biz güzellik uzmanları olarak microblading yöntemini öneriyoruz.

Microblading işleminin en ideal uygulanış yöntemi kıl tekniği. Kıl atışlarını yaparken boşluk bırakmaya dikkat etmek de önemli. Eğer gerekirse, kısa bir zaman sonra rötuş da yapılabiliyor, böylece ortaya daha doğal bir kaş görüntüsü çıkıyor. Deriye çok fazla giriş yapıldığında ise kaş zamanla yeşil veya gri renkte bir dövmeye dönüşüyor ve istenmeyen bir görüntü ortaya çıkıyor.

Eğer kaşlarınıza microblading yaptırmak istiyorsanız ancak düşük kaş ve göz kapağına sahipseniz, sizin için en uygun yöntemlerden biri botoks olacak. Önce botoksla yukarı kaldırılan kaşa ardından microblading işlemi uygulanıyor. Kaşın yarısını aldıktan sonra yukarı doğru microblading yapmak ise, kötü bir görünüme neden olacağından dolayı yanlış bir yöntem olarak değerlendiriliyor.

Yazar: Özge Özel


Önerilen yazılar