Milano’nun Liste Başları

Milano Moda Haftası’nın unutulmazları arasına giren beş moda şovundan en göz alıcı kareler.

Milano Moda Haftası’nda Sonbahar – Kış 2019/2020 koleksiyonlarını sergileyen modaevleri bizi, kendi markalarının karakterlerine uyacak şekilde, birbirinden çok farklı defileler, tasarımlar ve trendlerle karşı karşıya getirdi. İşte moda haftasının birbirinden göz alıcı defileleri arasında en fazla akılda kalan beş moda şovu.

Prada

Prada’nın Milano’da sergilediği Sonbahar Kış koleksiyonu karanlık bir romantizme sahipti. Koyu renk dantel kumaştan parçalar, maviler, kırmızılar ve pembelerin üzerinde sert bir kontrast yaratırken bu kontrast tasarımlara iliştirilen büyük çiçek figürleri ve desenleriyle yumuşatıldı. Prada’nın defilesinde en dikkat çeken parçaysa Frankenstein’ın canavarının yüzünün bulunduğu elbise oldu.

Marni

Ekoseler desenler Marni’nin koleksiyonunda kendilerine bolca yer buldu. Özellikle gri ve kırmızının kontrastı ekose desenlere farklı bir boyut kazandırdı. Uzun eteklerin altından görünen parlak çizmeler sonbahar ve kışın ıslak hava durumlarına hazır görünüyordu. Çizmelerden bazılarına sivri, demir çivilerle daha sert bir görünüm verilmişti. Farklı renklerin bir arada kullanıldığı uzun zincir kolyeler de koleksiyonun dikkat çeken bir başka aksesuarı oldu.

Etro

Etro tercihini daha etnik desenlerden ve sıcak, yünlü malzemelerden kullandı. Birçok farklı yaş grubundan modelin podyuma çıktığı şovda, Veronica Etro tasarımlarını yine tamamen kendi ilham kaynaklarından, tutku ve merak hissettiği konulardan yola çıkarak yarattı. Uzun, palto gibi şallar, belden kemerle tutturulan salaş kazaklar ve çiçekli saten kumaştan elbiselerin üzerie giyilen korseler, tasarımcının hiçbir akımın getirdiği kural çerçevesine uymadan kendi bildiği yolda ilerlediğinin kanıtı gibiydi.

 

Fendi

Defileden sadece iki gün önce 54 yıllık baş tasarımcısı Karl Lagerfeld’i kaybeden modaevi Fendi, efsane modacının imzasını taşıyan son koleksiyonunu da sergilemiş oldu. Koleksiyonda zarif silüetler, birbirini bastırıp biri diğerinin önüne geçmeyen renk kombinasyonları, file veya tülden uzun eteklerle Fendi logolu çoraplar öne çıktı. Kapanışı Gigi Hadid’in giydiği krem renkli transparan elbise yaptı. Defilenin sonunda ise Lagerfeld’in Fendi’de çalışmaya başladığı ilk günü anan duygu yüklü bir video da paylaşıldı.

Gucci

Gucci’nin Sonbahar Kış koleksiyonu her zaman olduğu gibi ince detaylarla doluydu. 40’lı yılların kesimlerine sahip keskin omuzlu, ince belli takımlar, fırfırlı yakalar ve Alessandro Michele’nin her zaman tercih ettiği birarada kullanılan farklı desenler defilede sergilenen tasarımlarda ön plana çıktı. Defilede modellerin birçoğunun podyuma maskeyle çıkması da defiledeki karmaşık duygu dışavurumlarını simgeleyen bir tercih oldu.


Önerilen yazılar