MAKALE

Milano’nun Baş Döndüren Lezzetleri

Milano’nun Baş Döndüren Lezzetleri

İtalya’nın moda ve sanat şehri Milano’da Aralık ayı ışıl ışıl geçiyor. Moda trendlerinin doğum yeri olan bu şehirde nerelerde yemeli, nerelere gitmelisiniz?

The Yard Milano, 32 adet suitten oluşan butik bir otel. Navigli bölgesindeki aile oteli tümüyle vintage ve antika eşyalarla dolu. Ailenin dünyanın her yerinden topladığı ilginç objelerle süslü otel, tam bir ev havasında. Alışveriş, restoran ve cafelerin ortasında bulunan otel, gençlerin de bolca tercih ettiği bir semtte.

Fifthy House Milano, 49 odası ile merkezin biraz dışında, evlerin daha fazla olduğu bir bölgede bulunuyor. Otel modern sanat eserleri ile dolu olacak şekilde tasarlanmış. Otelin bahçe katında ayrıca Milano’nun meşhur Asya restoranı Kowa hizmet veriyor. Otel Duomo Meydanı’na 20 dakika yürüme mesafesinde.

Langosteria adı restoran şehirdeki en iyi deniz ürünlerini yiyebileceğiniz ve ödüllü şeflerin sanat eseri misali yemekler hazırladığı bir mekan. Pazar hariç her akşam saat 7’den gece yarısına dek açık. Restoranın ayrıca, başka semtlerde bistro cafe konseptli başka mekanları da var. Çeşit çeşit kabuklu deniz ürünü ve makarnalarıyla insana parmaklarını yedirecek cinsten bir restoran.

Dry Restaurant şehrin en trendy pizza ve kokteyl mekanı. Pizzaları ve ortamı çok başarılı ama servisiyle ilgili biraz problem yaşıyor. Milanoluların takıldığı ve daha çok bar tarzı olan bir yer. Zaten mekanda masadan çok paylaşımlı oturma yerleri bulunuyor.

Pacifico, Milano’nun Güney Amerika mutfağı servis eden ilk restoranı. Peru yemekleri yapan bu restoran şehrin gözbebeği mekanlarından birisi. Egzotik bir konsepti var ve genellikle dolu oluyor. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneririm.Da I Gemelli restoranı Portofino’da meşhur olan Gemelli kardeşlere ait. Çok yeni açılan bu restoran sayesinde Portofino’da nam salan yemeklerinin tadına artık Milano’da da bakabiliyorsunuz. Milano’nun en meşhur caddelerinden birinde bulunan mekan ayrıca öğle yemekleri için de hizmet veriyor. Yemek porsiyonları çok büyük, birbirinden leziz çeşitleri kesinlikle denemeye değer.

Ceresio 7 şehrin en popüler barı. Geceleriyse setin başına DJ’lerin geçtiği bir parti mekanına dönüşüyor. Çatı katından Milano’yu seyredebileceğiniz, birbirinden şık ve keyifli insanların takıldığı, yaz aylarında ise havuzunun etrafında eğlenilen süper bir mekan.

Tabii ki dönmeden önce mutlaka yapmanız gereken önemli bir şey de Prada’ya ait olan Prada müzesini ziyaret etmek. Fondazione Prada adlı geçen endüstriyel alan içinde en az 2 saat geçirebilirsiniz. Salı günleri kapalı olan mekan diğer her gün saat 10’dan 6’ya kadar açık.

Yazar: İlker Topdemir

Instagram: ilkertopdemir

Email: ilkertopdemir@gmail.com


Önerilen yazılar