Milenyum Pembesi Geri Döndü

Birkaç yıl önce dünyayı kasıp kavuran milenyum pembesi Hublot’nun yeni saati ile aramıza geri döndü.

2017’de dünyada bir milenyum pembesi çılgınlığının yaşandığını hatırlıyor olmalısınız. Bu renk tonu güzellik ürünlerinden ev aletlerine, dekorasyondan modaya ve hatta çikolataya kadar birçok yerde karışımıza çıktı. Bu özel pembe tonunun bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri de cinsiyet kimliği sınırlarının kalktığı dünyada herkesi kapsayabilmesiydi.

Şimdi ise İsviçreli lüks saat markası Hublot ve kişisel lüks ürün tasarım stüdyosu Garage Italia, birlikte tasarladıkları yeni modelle milenyum pembesini bize tekrar hatırlatıyor. Yeni Big Bang Millennial Pink Chronograph Unico 42 mm’lik, saten bitişli ve cilalı pembe alüminyum bir kasaya ve yine aynı malzemeden üretilmiş çerçeveye sahip. Kadranının mat pembe iskelet görünümlü tasarımı sayesinde mekanizmasını gözler önüne seren modelin gösterge kolları ve rakamları ise karanlıkta beyaz bir ışıltıyla parlıyor. Milenyum pembesi kasadan örgü kayışa ve ona alternatif olan kauçuk kayışa doğru uzanıyor. Saatin kendiliğinden kurmalı HUB1280 kronograf mekanizması 72 saatlik bir güç rezervi barındırıyor.

Modellerini her zaman üniseks olarak tasarlayan Hublot ve onun bu vizyonunu paylaşan Garage Italia, bu yeni modellerinde modanın ve tasarımın kapsayıcılığını kutluyor. 200 adet üretilecek Big Bang Millennial Pink’in fiyarı ise 20.900 USD.


Önerilen yazılar