Minyatür Masa Canavarı

T-Rex iskeletinden yola çıkarak tasarlanan ilginç masa saati, sıra dışı bir antika nesneye benziyor.

MB&F’in yeni masa saati, tuhaf yaratıklara düşkün, çılgın bir bilim insanının masasında görmeyi beklediğimiz türden bir aksesuar. Ancak bu özel saat tasarımının altında sadece MB&F’nin değil, L’Epee 1839 ve Massena LAB’in de imzaları var.

Sınırlı sayıda üretilen T-Rex masa saatinin bir çift pençe üzerinde duran bacakları, gerçekten de Tyrannosaurus Rex iskeleti üzerinden modellenmiş. Bu alışılmadık bacakların arasında ise yeşil renkli Murano camından üretilmiş saat kadranı garip bir göz gibi etrafı izliyor. Bu sıra dışı tasarımın ilham kaynağı ise MB&F’nın kurucusu ve CEO’su Maximilian Büsser’in sahip olduğu garip bir Noel dekorasyonu olan tavuk bacaklarına sahip mavi top.

Aslında MB&F ve L’Epee’nin bu garip objeden yola çıkarak tasarladıkları T-Rex masa saati, geçen yıl Over Watch adlı açık artırma için Tom & T-Rex adıyla tek bir adet üretilmişti. Onu gümüş rengi bacakların üzerinde duran ve kırmızı, mavi ile yeşil Murano camı renk seçenekleriyle gelen modeller izledi.

Bu işbirliğine dahil olan Massena LAB ise saate daha antika bir estetik katmak için onu bronz renkle tasarlamayı önerdi. Gerçekten de bu zengin kahverengi tonu ile yeşilin uyumu T-Rex’in son versiyonuna steampunk bir karakter kazandırarak saatin ilginç formunu daha da ön plana çıkarmış. Sadece 15 adet üretilen bronz renkli T-Rex’lerin fiyatı ise 27 bin USD.


Önerilen yazılar