Mobilitede Yeni Lüks Çağı

Yeni BMW 7 Serisi, markanın lüks segmentinde sürdürülebilirlik ve dijitalleşme ile şekillenen yepyeni bir çağ açıyor.

BMW’nin 45 yıllık geçmişe sahip olan amiral gemisi modeli BMW 7 Serisi’nin 7. jenerasyonu duyuruldu. Yeni BMW 7 Serisi, etkileyici tasarımının yanı sıra iç mekanda sahip olduğu eşsiz özellikleriyle segmentindeki dengeleri altüst etmeyi hedefliyor. Tamamen elektrikli, hibrit ve içten yanmalı motor alternatifleriyle farklı ihtiyaçları karşılayacak Yeni BMW 7 Serisi ilk olarak tamamen elektrikli i7 xDrive60 versiyonuyla yollara çıkıyor.

Yeni BMW 7 Serisi’nin tamamen elektrikli versiyonu olan i7 xDrive60 her açıdan sıfır emisyonlu olduğunu vurguluyor. Araç i7 DC şarj istasyonunda yüzde 10’dan yüzde 80 doluluğa sadece 34 dakikada ulaşabilecek. Ayrıca 625 km’ye varan menzil sunacak model, ön ve arka aksta yer alan iki elektrik motoruyla hareket edecek ve toplamda 544 beygir güç ve 745 Nm tork üretecek.

Serinin tamamı, BMW’nin imzası niteliğindeki tasarım öğeleri olan dairesel farlar ve BMW böbrek ızgaralarının yeni dizaynı ile güçlü ve ayırt edici bir görünüm kazanmış. Otomobillerin arka yolcu kısmının sıra dışı ferahlığı ise eşsiz lüks hissi yayıyor. Yeni BMW 7 Serisi’nin monolitik yüzey tasarımı, birbirine uyumlu olarak genişleyen dış ölçüler ve yan profilden bakıldığında öne doğru hareket eden bir görünümü yansıtıyor. Böylece otomobil, büyük ve heybetli gövdesine rağmen yan profilden incelendiğinde ise öne doğru atak bir siluete sahip olmuş.

Yeni BMW 7 Serisi kullanıcısına, daha az düğme ve kontrol ile dijitalleşme sunan BMW Kavisli Ekran (BMW Curved Screen), aracın çok daha kolay ve sezgisel çalışmasına olanak en güncel BMW iDrive teknolojisi ve masaj işlevli koltuklarıyla Executive Lounge opsiyonu gibi eşsiz teknolojik donanımları ve konfor ögeleriyle farklılaşıyor.

Serinin bir diğer özelliği de BMW Group’un yeşil, dijital ve sürdürülebilir tesisi olarak öne çıkan Dingolfing Fabrikası’nda üretilecek ve otomobillerin parçalarında çevreye olan zararı azaltmak adına ikincil materyaller kullanılacak olması.


Önerilen yazılar