Moda Sokağa İndi

Valentino’nun Resort 2022 koleksiyonu, gerçek hayatla yüksek modayı buluşturan ayrıntılar içeriyor.

Pandemi sonrası dünyada, bazı moda markaları da artık kapalı kapılar ardındaki şatafatlı defileler yerine, sokakta, günlük yaşamın içinde yer almayı tercih ediyor. Resort 2022 koleksiyonunun lookbook çekimini Paris’in hip mahallesi Le Marais’deki kafelerde gerçekleştiren Valentino da bu markalardan biri oldu.

Kreatif direktör Pierpaolo Piccioli, markanın geçmişinden kopmadan, ona ayakları yere daha fazla basan bir gerçeklik duygusu katmayı amaçlamış. Bu da koleksiyonun look’larında kendini gösteriyor.

Bu radikal değişimin başrolü ise markanın gösterişli tasarımları arasında normalde yer almayan takım elbiselere ait. Modanın zamansız ve cinsiyetsiz bu değişmez parçası, Piccioli’nin elinde, yumuşak hatlı kesimi, akışkan silüeti ve capcanlı renk seçimiyle bir gece elbisesiyle şıklıkta yarışacak görünüme bürünmüş.

Piccioli, oversized siyah bir tişört gibi basit bir parçayı bile, bir dantel eklemesi yaparak farklılaştırmış. Maskülen tarza sahip beyaz bir kaban ise, siyah kadifeden kesilmiş çiçek figürleriyle süslenerek başka bir seviyeye getirilmiş. Minimal tuniklere uygulanan nakışlar ve denimle kombinlenmiş romantik bluzlar da, günlük hayattan parçalara yapılan Valentino dokunuşları gördüğümüz diğer tasarımlar arasında.

Aslında koleksiyonun genelini abartıdan uzak, yalın silüetlere uygulanan ayrıntılı süslemelere sahip tasarımlar olarak betimlemek mümkün. ZatenPierpaolo Piccioli de Resort 2022 koleksiyonu için “Sıradan olduğunu düşündüğümüz şeyleri daha yaratıcı ve fantastik hale getirmek istedim,” diyor.


Önerilen yazılar