MAKALE

Modaya ve Güzelliğe Bakış Açınızı Sorgulamaya Hazı...

Modaya ve Güzelliğe Bakış Açınızı Sorgulamaya Hazır mısınız?

Dünyanın en ünlü moda fotoğrafçılarından Nick Knight yeni sergisinde, güzelliğe dair tüm fikirleri ters yüz ediyor.

Dünyanın en tanınmış moda fotoğrafçılarından Nick Knight’ı şimdiye kadar Christian Dior, Yves Saint Laurent, Alexander McQueen, Calvin Klein gibi ünlü moda evlerine ve Vogue gibi dergilere yaptığı sıradışı fotoğraf çekimlerinden tanıyoruz. İşte modaya dair farklı bakış açısıyla dikkat çeken bu ismin, Seul’daki Daelim Müzesi’nde açılan ‘Nick Knight: Image’ adlı yeni sergisi, moda fotoğrafçılığını son derece geniş bir perspektiften dijital teknolojilerle bir araya getiriyor.

Seul’de açılan sergide geçmiş çalışmalarından önemli karelerin de olduğu Nick Knight’ın çalışmalarında 100 fotoğraf, video ve enstelasyon yer alıyor. Genel moda ve güzellik algısını ters yüz eden eserler arasında sosyal mesajlar içeren, hayvanları koruma amaçlı moda kampanyalarına, dijital teknolojiler kullanılarak yaratılmış avangart denemelere ve görenlere yepyeni bakış açıları kazandıracak fotoğraf karelerine rastlamak mümkün.

Sanata yaptığı katkılardan dolayı 2010 yılında OBE ödülüne de layık görülen uluslararası moda fotoğrafçısı Nick Knight’ın bu sıradışı sergisini 26 Mart’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

nickknightsergisi_02 nickknightsergisi_07 nickknightsergisi_03 nickknightsergisi_05 nickknightsergisi_04 nickknightsergisi_06 nickknightsergisi_08 nickknightsergisi_10 nickknightsergisi_09 nickknightsergisi_11 nickknightsergisi_12 nickknightsergisi_13 nickknightsergisi_15 nickknightsergisi_16 nickknightsergisi_14 nickknightsergisi_17


Önerilen yazılar