Monako nun Süper Modeli

Monaco Yacht Show’da sergilenen onlarca yeni tekne modeli her yıl olduğu gibi yine göz kamaştırdı, ancak aralarından biri adeta yat tasarımında yepyeni bir sayfa açtı.

110 metrelik dev bir tekne olmasına rağmen çarpıcı bir zarafete sahip süper yat Jubilee, Monaco Yacht Show 2017’nin gözdelerinden oldu. Jubilee, hem bugüne dek Hollanda’da üretilen hem de Monako’da şu ana kadar sergilenen en büyük süper yat.

Dış tasarımını üstlenen Igor Lobanov, yatay çizgilerle yarattığı ilüzyonla yatın beş güverteden daha fazlasına sahip olduğu hissini yaratmış. Pruvasında bir helikopter pisti, deniz seviyesindeki güvertesinde bir ‘beach club’ ve bir üst güvertesinde yüzme havuzu bulunuyor. Jubilee’nin 15 adet kamarada 30 kişiyi ağırlayabilen iç hacmi, 4.500 gros ton ve iki adet dizel motoru ile 18,5 knot’luk maksimum hıza çıkabiliyor.

Jubilee’nin üreticisi Oceanco onun için “yatçılıkta birçok ilki temsil ediyor, görsel ve teknolojik anlamda ise tam bir güç gösterisi yapıyor,” diyor. Fotoğraf ve videolarına baktığımızda bunu rahatça görebiliyoruz, üstelik bu yıl Monaco Yacht Show’da ‘Yılın Süperyatı’ ödülünü de alarak başarısını iyice tescilledi.

 


Önerilen yazılar