Moss ve Messika’nın Eklektik Randevusu

Kate Moss’un bohem şıklığını Parizyen stilin zamansız cool’luğuyla buluşturan yepyeni bir yüksek mücevher koleksiyonu.

Kate Moss’un mücevherlere olan tutkusu 14 yaşında, modelliğe henüz başlamışken ortaya çıktı. O yıllardan beri gezdiği her şehirde mücevher ustalarını ve antikacıları ziyaret edip koleksiyonunu genişletmeye devam ediyor. Moss, Viktorya döneminden Art-Deco parçalara uzanan eklektik bir mücevher koleksiyonunun sahibi.

Son birkaç yıldır her durumda kullanabileceği yüksek mücevherler arayan modern kadınların favori markası haline gelen Messika’nın kurucusu Valérie Messika, Moss ile ilk kez geçen sene yaptıkları reklam çekiminde bir araya geldi. Moss, Valerie’nin, her zaman kadınları düşünerek tasarladığı modern, genç ve konforlu mücevherlerinin estetiğini çok sevdiğini söylüyor. Aynı stil dilini konuşan ikili bu yıl ise beraber, Moss’un bohem şıklığına Fransız kadınlarının cool’luğunu ekleyen bir yüksek mücevher koleksiyonu tasarladı.

Messika by Kate Moss adlı yeni koleksiyonun çıkış noktası bizzat Moss’un kendi mücevher koleksiyonu. Bu nedenle 70 parçadan oluşan koleksiyon da aynı eklektik stili yansıtıyor. Farklı tarzlardaki parçaların buluştuğu koleksiyonun temel ortak noktası ise her bir parçanın gündüzden geceye her türlü durumda giyilebilir olması.

Colour Play, Exotic Charm ve Released Sun olarak üç ana temaya ayrılan koleksiyonun ilk teması adından da anlaşılacağı gibi renklerle oyun oynuyor. Malakit, sedef ve turkuazın başrol oynadığı setlerin canlı renkleri altınlar ve diğer değerli taşlarla tamamlanıyor. XXL küpeler, üçlü yüzük setleri ve görkemli kolyeler cesur ve feminen bir duruşa sahip.

Exotic Charm teması elmas mücevherleri adeta değerli bir dövmeye dönüştüren tasarımları içeriyor. İkili bu temada farklı geometrik şekillerin birbiriyle dans etmesini sağlayarak çarpıcı tasarımlı bileklikler, yüzükler ve küpeler ortaya çıkarmış.

Koleksiyonun en bohem teması olan Released Sun’da ise art-deco tarzdan esinlenen parçalar bulunuyor. Baget kesimli elmaslar ön plana çıkıyor, taç tarzı saç aksesuarlarını ve tasma tipi kolyeleri süsleyerek hem modern hem de cüretkar stiller yaratıyor.

Messika by Kate Moss’un fotoğrafları ise süper modelin fotoğrafçı partneri Nikolai von Bismarck’ın imzasını taşıyor. Arka planda ise Messika’nın doğduğu şehir Paris’in ışıltıları göze çarpıyor.


Önerilen yazılar