New York’a Yazılmış Bir Aşk Mektubu

Michael Kors, moda dünyasındaki 40. yılını New York stiline adanmış ikonik parçalarla dolu bir kapsül koleksiyonla kutluyor.

Asla uyumayan şehir New York… 7/24 enerji saçan sokakları, ışıltılı gece hayatı ve stil sahibi sakinleriyle başlı başına bir moda başkenti. New York’un en büyük hayranlarından biri de Michael Kors. Modacı markasının 40. yıldönümünün şerefine New Yorker stilini geçmişten günümüze yansıtan zamansız parçalarla dolu bir kapsül koleksiyon tasarladı.

15 parçalık MK40 Reissue Capsule koleksiyonundaki tüm tasarımlar Kors’un eski sezonlardan seçtiği ikonik parçaların günümüze uyarlanmış versiyonları. Örneğin koleksiyondaki baştan aşağı payet işlemeli, yakası tüylü siyah gece elbisesi 2000 yılının sonbahar koleksiyonundaki elbisenin daha modern bir versiyonu. Zebra desenli look ise 1994’te, Helena Christensen tarafından podyumda taşınan look’un günümüze uyarlanmış hali. Bella Hadid’in giydiği kırmızı trençkot 1991’de Cindy Crawford’un üzerinde gördüğümüz ikonik trençkotu 2021’e ışınlıyor. Swarovski elmaslarla bezenmiş gümüş renkli slip elbise ise 1990 resort koleksiyonundan bir parça ve aynı zamanda Madonna’nın Glamour dergisine ‘Yılın Kadını’ olarak kapak pozu verdiğinde giydiği elbise.

Dahası Michael Kors, MK40 Reissue Capsule koleksiyonunda sadece zamansız modayı modern teknolojiyle buluşturmakla kalmıyor; hikaye anlatıcılığına da soyunuyor. Çünkü koleksiyondaki parçaların her birinin kendine özel, unutulmaz bir hikayesi var. Giysilerin içine dikilmiş QR kodlarını taradığınızda, arşivden fotoğraflar, anekdotlar gibi, o parça ile ilgili bilgileri görebiliyorsunuz. Böylece gardrobunuzdaki giysinin hikayesini de öğrenmiş olabiliyorsunuz.

İlk olarak Nisan ayında, Broadway’in kalbinde gerçekleşen ve New York sokaklarını bir podyuma dönüştüren Sonbahar/Kış 2021 defilesinde tanıtılan koleksiyonun reklam kampanyasının çekimleri de Manhattan’ın kalbindeki mekanlarda yapıldı. Defiledeki birbirinden ünlü modellerin en dikkat çekicisi ise modacının tüm kariyerine eşlik etmiş Naomi Campbell oldu.


Önerilen yazılar