MAKALE

New York’ta Meksika Rüyası

New York’ta Meksika Rüyası

Metropolün karmaşasından pembe ve yeşilin yumuşacık tonlarına kaçış.

Reutov Design adlı mimari ve iç dekorasyon stüdyosu, New Yorklu bir müşterisi için her bir detayı Instagram’da yüzlerce ‘like’ toplayacak kadar ilginç ve renkli bir daire tasarladı. Evdeyken gündelik hayatın problemlerinden ve New York gibi dev bir metropolün kargaşasından uzaklaşma olanağı sunan bu cesur iç mimari tasarım ilhamını Meksika’dan alıyor.

Terakota pembe ve yeşil tonlarıyla tasarlanan ve baloncuklu dokularıyla fark yaratan koltuklar gibi ilginç mobilyalarla donatılan bu daire aynı zamanda bol bol da kaktüse ev sahipliği yapıyor.

Evin pastel yeşil renkli kapısı, yeşil zeminler ile sütunlar ve pembe duvarlar ile tavanları olan bir alana açılıyor. Bu iki rengin en yumuşak tonlarıyla tasarlanan koltuk ve puflar, minimal aydınlatma aksesuarları ve çimento mozaiği kullanılarak üretilmiş sehpalar ile tezgahlar evdeki doku zenginliğini artırıyor.

Güneyin güneşini ve doğal tonlarını yansıtmayı amaçladığını söyleyen mimarlar bu doğal dokuyu kaktüslerle tamamlamış. Hepsi birbirinden farklı şekil ve boyutlara sahip kaktüsler dairenin girişinden mutfak ve banyoya kadar birçok yerde karşımıza çıkarak dekorasyonun adeta başrolünü üstleniyor.

Bu ilginç ve sevimli iç mimari tasarım belki sizin evinizin de bir köşesi için ilham kaynağı olabilir, ne dersiniz?

 


Önerilen yazılar