MAKALE

No 5’in Göz Kamaştıran Yüzüncü Yıl Kutlaması...

No 5’in Göz Kamaştıran Yüzüncü Yıl Kutlaması

Efsanevi parfüm Chanel No 5’in yüzüncü yıl dönümü, parfüm şişesinin ikonik silüetini sergileyen 55.55 karatlık bir kolye ile kutlanıyor.

Gabrielle ‘Coco’ Chanel’in moda dünyasında yarattığı devrimlerin en büyüklerinden biri, sır gibi saklanan gizemli formülü günümüze kadar neredeyse hiç değişmemiş parfümü Chanel No 5 kuşkusuz. Tam 100 yıl önce, 1921’de üretilen parfüm, bugün de ününden hiçbir şey kaybetmemesiyle Coco’nun vizyonunun ne denli zamansız olduğunun kanıtı adeta…

Bu denli ikonik bir parfümün yüzüncü yılını kutlamak için, Chanel Yüksek Mücevher, parfümün ışıltılı ününe yakışan, N°5 Collection adlı, göz kamaştıran bir koleksiyon tasarladı. Coco Chanel’in şanslı rakamı 5’ten adını alan parfümü özel kılan tüm yönlerinin bir sanat eseri gibi yorumlanarak sergilendiği 123 parçalık koleksiyonun en eşsiz parçası ise 55.55 adlı büyüleci kolye.

Parfümün efsanesini yansıtacak değerde bir taş bulmak için, Chanel Jewelry Creation Studio direktörü Patrice Leguéreau tam bir yıl beklemiş. Ve sonunda parfümün adını simgelemesi için 55.55 karat ağırlığında, kusursuz bir sekizgen biçimi verilebilecek bir elmas bulunmuş. Taşın sekizgen biçimi şişenin, Paris’teki Vendome Meydanı’nın şeklini yansıtan kapağını simgeliyor.

Kolyenin merkezindeki bu göz kamaştıran, bu kusursuz D rengi kalitesine sahip zümrüt kesim elmasın etrafında da ışıltılar bitmiyor. Kolyede ayrıca 104 adet yuvarlak pırlanta ile 42 baget pırlanta içeren 18 ayar beyaz altın çerçeve seti de bulunuyor. Kolyenin tokası ise 5 rakamı şeklinde tasarlanmış.

Bu eşsiz kolye satışa sunulmayacak. No 5’in çığır açan karakteri ile Chanel’in olağanüstü mücevher ustalığının birleşiminin sonsuz bir sembolü olarak, modaevinin Yüksek Mücevher bölümüne ev sahipliği yapan Vendome Meydanı, 18 numaradaki adresinde sergilenecek.


Önerilen yazılar