Özgür Ruhlara Özel

Raymond Weil’in yeni saat modeli, gitar üstadı Jimi Hendrix’in Fender Stratocaster’ından esinleniyor.

Bundan 50 yıl önce, 1969 yılında Woodstock müzik festivali ilk kez düzenlendi ve dönemin özgür ruhunun bir sembolü haline geldi. Festivalde sahne alan sanatçılardan biri de gitar üstadı Jimi Hendrix’ti. Hendrix hala hafızalarda kazılı bu efsanevi performansında beyaz Fender Stratocaster gitarıyla sahne almıştı.

İsviçre lüks saatçiliğin köklü markası Raymond Weil de, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük müzik festivali Woodstock’un 50’inci yılına ve Jimi Hendrix’in anısına özel bir saat modeli tasarladı.

Raymond Weil, gitar üstadı Jimi Hendrix’in anısına sınırlı sayıda ürettiği Freelancer saatin kadranındaki detaylar çok dikkat çekici. Stratocaster gitarın sap kısmındaki fretler kadrandaki 9 noktalı indeks göstergelerine, 6 gitar teli ise kadrandaki dairesel çizgilere esin kaynağı olmuş. Saatin kayışı ise buzağı derisinden üretilmiş.

Dünya genelinde sadece 500 adet üretilen Raymond Weil Jimi Hendrix Freelancer saat modeli, kasa arkasındaki özel sıralama numarasıyla geliyor. Bu saati tam bir koleksiyon parçası kılacak bir diğer ince detay ise saatin Jimi Hendrix’in kız kardeşi Janie Hendrix’in imzaladığı özel sertifika ile birlikte gelmesi. Ayrıca saatin Woodstock stiline saygı duruşunda bulunan, dışı mavi ve beyaz, içi ise canlı bir batik deseniyle tasarlanmış kutusu da hayranlık uyandırıyor.

Raymond Weil daha önce Bob Marley, Beatles gibi müzik devlerine özel tasarladığı saat modelleriyle çok konuşulmuştu. Bu kez Jimi Hendrix’in anısına tasarladığı Freelancer saat tasarımı da, müzik tutkunları için yine ayrıcalıklı bir hediye seçeneği olacak.


Önerilen yazılar