Patek Philippe ve Saat Sanatı

Kraliçe Victoria’nın cep saatinden John F. Kennedy’nin masa saatine kadar birçok önemli saate imzasını atmış Patek Philippe, en nadide parçalarını New York’ta sergiliyor.

Cenevre’nin köklü saat üreticisi Patek Philippe, New York’ta düzenlediği özel sergide hem markanın 178 yıllık geçmişini hem de bu yıllar boyunca yarattığı en nadide parçalarını ziyaretçilerle buluşturdu.

Patek Philippe, New York 42. Cadde’deki Cipriani’nin ihtişamlı atmosferinde düzenlediği The Art of Watches sergisinde hepsi birer sanat eseri kusursuzluğundaki saatlerini iki kata yayılan on ayrı odada sergiledi. Sergilenen saatlerin bir kısmı Cenevre’deki Patek Müzesi’nden getirildi. The Art of Watches sergisini en özel kılan ise, koleksiyonerlerden ödünç alınarak sergilenen; diğer bir deyişle ilk elden görmenin başka yerde mümkün olmadığı ayrıcalıklı ve eşsiz saatler.

Sergide Patek Philippe’in güncel koleksiyonlarının, yani Nautilus, Calatrava ve Aquanaut gibi arzu nesnesi modellerinin yanı sıra, sergiye özel Amerika ve New York motiflerini kullanarak tasarladığı ve sınırlı sayıda satışa sunduğu yepyeni dokuz saat modelini görebilirsiniz. Serginin bir başka odadasında ise saat üretiminin geçmişine ve o kusursuz işleyen mekanizmaların yapımına tanık olabilirsiniz. Patek Philippe’in New York sergisinde ziyaretçilerle buluşan özel saatler arasında Kraliçe Victoria’ya ait bir cep saati ile John F. Kennedy’nin kullandığı masa saati de bulunuyor.

Kısacası bir saat tutkunu olun ya da olmayın, Patek Philippe’in ustalıkla üretilmiş ve her bir detayında farklı bir değer taşıyan saatleri ve köklü tarihçesi, sizi de büyüleyecek.

 


Önerilen yazılar