MAKALE

Pespembe Bir İş Birliği: Balmain x Barbie

Pespembe Bir İş Birliği: Balmain x Barbie

Bu kapsül koleksiyonda Balmain’in silüetleri Barbie’nin favori renklerine bürünüyor.

Nesillerdir çocukların favori oyuncağı olan Barbie, bir oyuncağın çok ötesinde bir stil ikonu aslında. Barbie’nin fanlarından biri olan Balmain Kreatif Direktörü Olivier Rousteing, dünyanın en ünlü oyuncak bebeğinin stilinden ilham alan pespembe bir kapsül koleksiyon hazırladı. Koleksiyonun baskın renkleri pembe tonları da olsa, Rousteing, Balmain x Barbie’nin cinsiyetsiz bir koleksiyon olduğunun altını çiziyor ve “Barbie dünyasında kendi kurallarınızı koyarsınız,” diye ekliyor.

Projeye hem bir tasarımcının hem de Barbie hakkında hayaller kuran bir çocuğun bakışıyla yaklaşan modacı, Balmain’in belli başlı kodlarını alıp bunları Barbie’nin görsel dünyasına entegre etmiş. Pierre Balmain’in 70’lerde tasarladığı ikonik labirent deseni, kocaman altın düğmeler ve vatkalar gibi stil detayları 50 parçalık koleksiyonda markanın ruhunu yansıtıyor. Koleksiyonda çantalar, ayakkabı ve botlar ve bir de (elbette) pembe renkli mayo yer alıyor. Kıyafetlerde Balmain isminin, Barbie logosunun fontu ile yazılması da iki markanın uyumlu birlikteliğinin simgesi gibi olmuş.

Koleksiyondaki giysilere ek olarak, Barbie ve arkadaşlarının üç adet NFT eseri de üretilip açık artırmaya çıkarıldı. Sınırlı sayıda üretilen kapsül koleksiyon için Dallas’ta bir de Barbie temalı pop up butik açıldı.

 


Önerilen yazılar