Pistlerin Hakimine Saygı Duruşu

Aston Martin’in en başarılı yarış otomobili DBR1’in tasarım detaylarını onurlandıran yeni ‘bespoke’ V12 Speedster’la tanışın.

İngiliz lüks spor otomobil markası Aston Martin’in en ikonik modellerinden biri, hem 24 saatlik Le Mans hem de 1000 km Nurburgring’in 1959 sahnesinde zafer kazanan en başarılı yarış makinesi DBR1. Marka, gurur veren geçmişiyle heyecan verici geleceğinin buluşmasının bir kutlaması olarak, yakında çıkacak V12 Speedster’ın koleksiyonluk, özel bir spesifikasyonunu duyurdu. Özenle işlenmiş ayrıntılarıyla 1959 Le Mans ödüllü orjinaline saygı duruşunda bulunan Aston Martin V12 Speedster’ın sadece 88 örneği üretilecek. Yeni otomobil mükemmel spor otomobil mirasını ve olağanüstü tasarım kabiliyetini baştan sona yansıtıyor.

Bu kadar zengin ve önemli bir geçmişe sahip olan markanın, yeni V12 Speedster için sunduğu özel bir isteğe bağlı DBR1 spesifikasyonu, Le Mans ödüllü yarış arabasını anımsatan akıllıca entegre edilmiş özel öğeler içeriyor.

Aston Martin V12 Speedster spesifikasyonu, ikonik Aston Martin DBR1’inkine benzeyen öne çıkan özelliklere sahip. Aston Martin Racing Green boyası Clubsport beyaz renkteki çizgiler ve daireler bu spesifikasyonda asfalta geri dönüyor. Clubsport grafikli Saten Gümüş anodize ızgara, Conker deri ve Viridian Green kumaş ile Caithness deri gibi tüm bu özellikler, DBR1’i bugün tartışmasız bir ikon yapan dönem niteliklerine işaret ediyor.

Benzersiz Aston Martin Racing Green sürücü ve yolcu kaskları, şeffaf ‘pencerelerin’ altında bulunurken, som gümüş ‘kanatlar’ rozetleri şeffaf emayenin altında parlıyor. V12 Speedster’ın açık kabinindeki parlak karbonfiber, Caithness Green deri ve saten gümüşün özenle tasarlanmış uygulaması, olağanüstü otomobile olan gerçek saygıyı vurguluyor.

Yeni otomobilin kalbinde Aston Martin’in yaklaşık 700 PS ve 753 Nm güç üretebilen, 5.2 litrelik V12 Twin-Turbo motorunun yüksek performanslı bir versiyonu yatıyor. Etkileyici bir performans, mükemmel bir tepki ve heyecan verici V12 sesi sunan motor, otomobilin arkasına monte edilmiş bir ZF 8 vitesli otomatik şanzımanla eşleştirilmiş. Bu da 3,4 saniye gibi bir sürede 100 km/saat gibi bir hıza ulaşıyor; aracın maksimum hızı ise saatte yaklaşık 320 km.

Bu özel V12 Speedster spesifikasyonunun arkasında, heyecan ve ayrıcalık hisleri yatıyor. Benzersiz ve olağanüstü bu Aston Martin, zarif ve sanatsal formunun ardında, içgüdüsel bir sürüş deneyimi sunuyor.


Önerilen yazılar