MAKALE

Pop-Art Graffitiler Lacoste’u Renklendirdi

Pop-Art Graffitiler Lacoste’u Renklendirdi

80’lerde New York’a damga vuran Keith Haring’in neşeli figürleri Lacoste’un özel koleksiyonunda yeniden canlanıyor.

Bir gömleğin kollarını kısaltarak polo tişörtü icat eden René Lacoste ve New York’un duvarlarını bir tuval gibi kullanarak sanatın kurallarını yeniden yazan Keith Haring, Lacoste’un yeni koleksiyonunda bir araya geldi.

Keith Haring X LACOSTE koleksiyonu, Haring’in hareketli figürlerini taşıyan, dinamik, optimist ve sembolik parçalara sahip. Haring’in basit ama ikonik insan figürleri, kalın dış çizgileri ve capcanlı renkleriyle, anın tadını çıkarmak ve yaşama sevinci gibi değerleri yansıtıyor. Aynı değerleri taşıyan Fransız marka Lacoste da bu pop-art figürleri kadın, erkek ve çocuklar için tasarladığı giysi ve aksesuarlara taşıyarak baharın hareketliliğine yakışan bir koleksiyon yarattı.

Sanat ve modanın birlikteliğinin öneminin altını çizen ve bu iki öncü ismin eşsiz dünyaları ile vizyonlarına bir saygı duruşu niteliği taşıyan Keith Haring X LACOSTE koleksiyonunda, ressamın karakteristik desenleriyle kaplı rengarenk polo tişörtler, ünlü figürleriyle süslü sweatshirt ve elbiseler, mayolar, spor ayakkabılar ve çantalar bulunuyor. Ayrıca Haring’in ‘Barking Dog’ ve ‘Heart’ isimli diğer efsane desenleri de koleksiyonda polo tişörtlerin yakasında ve tenis ayakkabılarının arkasında kendilerine bir yer bulmuş. Çocuklar için tasarlanan koleksiyonda ayrıca üç kol saati modeli de yer alıyor.

Moda dünyasının tümü 80’lerin geri dönüşünü kutlarken Lacoste’un şehir ve graffiti kültürünü öne çıkaran bu özel koleksiyonu da, hayatına pop-art’ın renklerini katmak isteyen herkes için ideal!


Önerilen yazılar