MAKALE

Puma ve Balmain Ringe Çıkıyor

Puma ve Balmain Ringe Çıkıyor

Balmain, Puma ve Cara Delevingne güçlerini birleştirerek boks teması ile Paris modasını buluşturan mücadeleci ruhlu bir koleksiyon tasarladı.

Spor markalarının ünlü isimler ve modacılarla yaptıkları harika iş birliklerinden en yenisi Puma ve Balmain’inki oldu; üstelik bu kez işin içine bir de İngiliz model ve oyuncu Cara Delevingne dahil oldu! 2016’dan beri Puma’yla çalışsa da daha önce markayla böyle yaratıcı bir iş birliğine girmeyen Delevingne, diğer yandan Balmain’in kreatif direkötür Olivier Rousteing’in de çok yakın arkadaşı ve ilham perisi.

Bu güçlü bağlarla ortaya çıkan 35 parçalık kapsül koleksiyon üç ismin kendine has özelliklerini kusursuzca harmanlıyor. Koleksiyonda spor ile modanın, geleneksel boks ekipmanları ile Paris stilinin bir araya gelişi kendini açıkça belli ediyor. Altın renkli pırıltılar eşliğinde cesur bir renk paletine sahip parçalar arasında boks şortları, ayakkabılar ve spor sütyenler bulunuyor.

Rousteing için bu yalnızca bir başka moda iş birliği değil, Cara ile dostluğundan doğan “ortak bir vizyonun meyvesi”. Modacı işin içine dahil olan herkesin zamansız bir koleksiyon yaratmak için çabaladığını ve hepsinin ortak hedefinin inandıklarını yansıtan güçlü bir mesaj vermek olduğunu da ekliyor.

Türünün ilk örneği denebilecek bu koleksiyon Delevingne’in zaptedilmez ruhunu, Balmain’in lüks dokunuşlarını ve Puma’nın performans odaklı geçmişini her detayında yansıtarak bu hedefi o ikiden vuruyor.


Önerilen yazılar