Ramazan’ın Seçkin Adresleri

Sizi geleneksel lezzetlerle, eşsiz manzaralarla ve ayrıcalıklı sunumlarla ağırlayacak seçkin mekanlarda Ramazan keyfi bir başka…

Ramazan’ın en keyifli anı sevdiklerinizle bir araya geldiğiniz iftar sofraları, hele ki bu sofralar her zaman tatmadığınız özel lezzetlerle süslüyse aldığınız keyif daha da artıyor. Bu özel ay boyunca bu keyfi en özel şekilde yaşayabileceğiniz seçkin otelleri ve sundukları iftar menülerini sizler için listeledik.

Four Seasons Hotel Istanbul, Sultanahmet

Ramazan’ın en otantik biçimde yaşandığı Tarihi Yarımada’nın kalbinde bulunan Four Seasons Hotel Sultanahmet’in zengin iftar menüsünde, özenle hazırlanan yemek ve şerbetler, salata ve peynir seçenekleri, zeytinyağlılar ve iftariyelikler bulunuyor. Yöresel ve geleneksel tatlardan oluşan sıcak büfede ise konuklara her hafta farklı menüler sunuluyor. Otelin yeşilliklerle çevrelenmiş, kuş sesleriyle dolu, huzurlu avlusunda eşsiz bir Ramazan akşamı yaşayabilirsiniz.

Izaka Restaurant

Eşsiz Boğaz manzarası ve zengin mutfağıyla İstanbul’un en seçkin mekanlarından IZAKA Restaurant, Executive Chef Eyüp Çevik’in yorumuyla hazırlanan iftar menüsünde her hafta farklı lezzetler sunuyor. Birbirinden lezzetli iftariyelikler, enfes zeytinyağlılar, salatalar, ızgaralar, tatlılar ve şerbetlerin bulunduğu büfede sultanlara layık çeşitler yer alıyor. Dilerseniz set menü alternafiyle kendinizi şefin seçimlerine de bırakabilirsiniz. Hem manzarası hem lezzetleri hem de sunumlarıyla IZAKA’da keyifli iftar sofraları sizi bekliyor.

Çırağan Palace Kempinski

Boğaz’a nazır muhteşem konumu ile Çırağan Palace Kempinski İstanbul, Ramazan dönemine özel iştah açıcı lezzetleri iki ayrı restoranında ziyaretçilerine sunuyor. Tuğra Restoran’ın özel menüsüyle, iftar sofraları geleneksel Osmanlı Saray mutfağından lezzetlerle renkleniyor. Sarayın bahçesinde bulunan Laledan Restoran’da ise Ramazan’a özel zengin çeşitlerle dolu açık büfenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Conrad Istanbul Bosphorus

İstanbul’un büyüleyici kuşbakışı manzaraları eşliğinde iftar keyfi yaşayacağınız bir başka mekan ise Conrad Istanbul Bosphorus. Türk ve Osmanlı mutfağının en özel lezzetleri, iftariyeliklerle başlayıp içinizi ısıtacak çorba çeşitleriyle devam eden, ardından da zeytinyağlı tabağı, pastırmalı paçanga böreği, kuru patlıcan dolması gibi geleneksel lezzetlerle süslenen menüde bir araya geliyor. Bu zengin başlangıçları üç farklı ana yemek alternatifi izliyor, son olarak güllaç, dondurmalı irmik helvası ve vişneli ekmek kadayıfı gibi tatlılar damağınızda eşsiz bir tat bırakıyor.

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel misafirlerine bahar esintili bir Ramazan menüsü hazırladı. Mekanda klasik iftariye tabaklarının yerine Mezopotamya ve Akdeniz’e ait iştah açıcı otlar, zeytinyağlılar, soğuk şerbetler ve dondurmalar gibi ferah ve taze çeşitlerle iftar yapabilirsiniz. Hem açık büfe hem de farklı set menü çeşitlerinin tadını, fasıl ve sema gösterileri eşliğinde çıkarabilirsiniz.


Önerilen yazılar